Ubrania zawierające koronkę określane są z reguły jako eleganckie, ale też seksowne i zmysłowe. Niegdyś stosowano je wyłącznie jako wykończenie naszej bielizny, ukrytej pod ubraniami. Dziś stanowią niesamowity dodatek ubrań, nadając każdej stylizacji nie tylko lekkości, lecz także niesamowitej elegancji. W niektórych kreacjach stanowią także wyraz odwagi i zmysłowości.

Koronki pasują tak naprawdę do różnych stylizacji. Można zatem postawić na nieco ostry i drapieżny wygląd, a także na subtelny, nieco stonowany ubiór wieczorowy. W obu przypadkach koronki sprawdzą się doskonale! Koronki stanowiące wykończenie bluzek oraz sukienek nadają im przede wszystkim lekkości. Dzięki temu, w bardzo subtelny sposób możemy podkreślić naszą kobiecość.

Koronki robione ręcznie są dziś bardzo drogim i cenionym materiałem. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że już w odległych czasach stanowiły one wyraz zamożności i wysokiego statusu społecznego. Dawniej, szczególnie popularne były koronkowe rękawiczki, a także parasolki posiadające wykończenie z koronki. Dziś koronka stanowi także bardzo modny dodatek do sukni ślubnej. W naszym kraju szczególnie popularna jest tak zwana koronka koniakowska, wykonywana ręcznie, wykorzystywana zwłaszcza do szycia zmysłowej bielizny. Koronkowe ubrania oraz bielizna stanowią prawdziwy hit tego roku.