Bielizna przyszłej mamy powinna być przede wszystkim komfortowa, wykonana z bezpiecznych materiałów dla higieny zarówno dziecka, jak i przyszłej mamy. W związku z tym, że ciało zmienia się gwałtownie podczas ciąży, zwłaszcza w rejonach biustu, brzucha oraz bioder, wybór odpowiedniej bielizny jest niezwykle ważny. Należy szukać takiej bielizny, która nie będzie uwierać i obcierać skóry – zatem koronkowe biustonosze i majtki odpadają. Materiał, z którego wykonana jest bielizna powinien posiadać właściwości antybakteryjne i doskonale powinien przepuszczać powietrze. Co jeszcze wypada brać pod uwagę?

Duże zmiany

Jedną z pierwszych zmian jakie zauważają kobiety w ciąży, to oczywiście powiększające się piersi. Następstwem tego jest potrzeba zakupienia nowego stanika. Najlepszym rozwiązaniem będą staniki miękkie, nie posiadające fiszbin. Warto, poświęcić nieco czasu na dobranie odpowiedniego biustonosza, ponieważ właśnie w tym czasie podtrzymanie piersi jest niezwykle istotne – zmniejsza to ryzyko wystąpienia rozstępów, a także redukuje obciążenie dla kręgosłupa. Należy pamiętać o tym, że stanik nie może uciskać piersi pod żadnym pozorem. Piersi przestają rosnąć około siódmego, ósmego miesiąca ciąży. W ów czas również należy pomyśleć nad kupnem nowego biustonosza, przystosowanego specjalnie do karmienia. Piersi rosną o około dwa rozmiary, więc nie można liczyć na to, że cały czas ciąży i karmienia przechodzimy w naszym ulubionym staniku sprzed ciąży. Warto również szukać stanika o szerszym obwodzie – jednak nie jest to reguła, ponieważ obecnie staniki posiadają trzy lub czterostopniową regulację obwodu.

Nie tylko biustonosz

Niezwykle ważne jest aby w czasie ciąży i pory karmienia zadbać nie tylko o górną część bielizny. Wybierając majtki na okres ciąży, nie trzeba kupować specjalistycznej bielizny dla ciężarnych kobiet.. Do końca drugiego trymestru wystarczą bawełniane figi, które kończą się tuż przed brzuchem, co sprawia, że brzuch nie będzie uciskany. W trzecim trymestrze warto pomyśleć jednak nad majtkami, które podtrzymują brzuch – ze specjalnym pasem, które zwiększają komfort noszenia. Jaki materiał wybrać? Oczywiści bawełnę, ponieważ posiada właściwości antybakteryjne, doskonale przepuszcza powietrze, czyli zapobiega nadmiernemu zbieraniu się wilgoci, co stanowi pożywkę dla bakterii i drobnoustrojów.