Zimą również można wyeksponować zgrabne nogi! Nawet kiedy temperatury spadają poniżej zera, a za oknami pada już pierwszy śnieg, nie trzeba rezygnować ze spódnic. Kluczowe jest jednak dobranie odpowiednich rajstop, które nie tylko zapewnią ochronę przed mrozem, ale także będą nadawały charakter zimowym stylizacjom. Producenci coraz chętniej wychodzą naprzeciw potrzebom klientek i wśród zimowych modeli rajstop nie oferują wyłącznie produktów o ubogiej gamie kolorystycznej. Różne barwy i formy splotu sprawiają, że można uczynić ten element garderoby najbardziej wyrazistą częścią ubioru. Podczas wizyty w sklepie warto pamiętać o kilku szczegółach, od których będzie zależał wizualny efekt ale także nasz komfort

Grubość

Znajdujące się na opakowaniach oznaczenia mogą zmylić niedoświadczone klientki. Wybierając rajstopy zimowe, należy szukać takich, które posiadają grubość co najmniej 100 den. Jeśli na zewnątrz jest bardzo zimno, a my zamiast kozaków chcemy zdecydować się na krótkie botki, lepiej sięgnąć po najcieplejsze rajstopy 300 den. Efektowny wygląd o tej porze roku musi iść w parze z komfortem termicznym, dlatego nawet rajstopy 60 den, z których korzystamy jesienią czy wiosną warto wymienić na cieplejsze.

Kolorystyka

Wybór wzoru to kwestia bardzo indywidualna. Jeśli jednak okazja nie wymaga sztywnego dress code’u warto sięgnąć po rajstopy w innym kolorze niż klasyczna czerń lub szarość. Zimowe modele mogą także zostać urozmaicone wzorem lub ażurem – jednak wówczas należy uważnie zestawiać je z pozostałymi częściami stroju, by uniknąć nietrafionych połączeń. Jeśli chcemy podkreślić nogi, lepiej zdecydować się na klasyczną, gładką sukienkę w neutralnym kolorze, która będzie współgrać z różnymi kolorami i wzorami rajstop.

Jakość

Najlepiej by zimowe rajstopy były wykonane z bawełny. Niektóre panie preferują także modele z wełny, jednak w tym przypadku należy liczyć się z ich mniej delikatną fakturą. Dokonując zakupu warto poszukać na opakowaniu informacji o wzmocnieniu na piętach i w części palcowej. W tych miejscach najczęściej dochodzi do uszkodzeń, a w związku z wyższą ceną rajstop zimowych, warto by służyły nam jak najdłużej.