Kobiety bardzo lubią bieliznę z jedwabiu. Jest bardzo delikatna, zmysłowa, lekko otula ciało kobiety. Wiele kobiet jednak rezygnuje z tego typu bielizny, ponieważ nie potrafią dbać o odzież z jedwabiu. Istnieje wiele mylnych przekonań, że o jedwab bardzo ciężko dbać, że trzeba korzystać z pralni chemicznych, aby dobrze wyczyścić bieliznę z jedwabiu.

Prawdą jest tylko tyle, że czyszczenie bielizny z jedwabiu jest bardziej skomplikowane i wymaga większej dokładności, aniżeli bielizny bawełnianej, ale również jest wykonalne w warunkach domowych.

Nie ma potrzeby również sugerowania się metkami, ponieważ one zawsze wskazują konieczność prania w pralni chemicznej.

Do prania bielizny z jedwabiu można posłużyć się szamponem do włosów, który jest bardziej delikatny, niż płyn do prania. Najlepiej prać tkaniny jedwabne w ręku, ale można również w pralce. Musi mieć ona jednak program do prania tkanin bardzo delikatnych i koniecznie w zimnej wodzie. Tutaj również konieczne jest pranie w szamponie do włosów.

Zimna woda delikatnie wypierze bieliznę z jedwabiu i co najważniejsze nie zniszczy jej i nie odbarwi. Gorąca woda prowadzi bowiem do puszczania koloru z jedwabiu.

Dobrym pomysłem jest pranie w specjalnym woreczku do prania rzeczy delikatnych, dzięki temu materiał nie poskręca się, nie uszkodzi. Bielizny z jedwabiu nie suszy się w pralce, ponieważ może się ona uszkodzić, zniekształcić. Trzeba ją rozwiesić w warunkach domowych. Lepiej nie wywieszać jej na dwór, ponieważ może wyblaknąć kolor.