Dylematy związane z koniecznością założenia rajstop pojawiają się zwykle podczas gorących letnich dni. Jesienią i wiosną ze względu na niższe temperatury kobiety bez oporów decydują się na modele o grubości 20, 40 lub 60 DEN. Jednak upały skłaniają do postawienia pytania czy nawet najcieńsze pończochy na pewno są niezbędne? Wiele kobiet niekomfortowo czuje się nawet w modelach o cielistym kolorze i chętnie by z nich zrezygnowało.

Oficjalne i nieoficjalne okazje

Podczas urlopu problem stosowności prezentowania gołych nóg praktycznie nie istnieje, panie których w pracy nie obowiązuje sztywny dress code także mogą zrezygnować z tego elementu garderoby jeśli czują, że temperatura nie sprzyja noszeniu rajstop. Bardziej problematyczne będą wszelkie oficjalne spotkania, prezentacje, egzaminy lub rozmowy kwalifikacyjne. Wciąż panuje przekonanie, że w tych przypadkach rajstopy są niezbędną częścią oficjalnego stroju. Rezygnacja z nich mogłaby zostać źle odebrana, dlatego bezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybór cienkich, matowych pończoch na przykład o grubości 15 DEN. Aby efekt był jak najbardziej naturalny lepiej zrezygnować z błyszczących rajstop z lycrą i dobrać odcień najbardziej zbliżony do koloru skóry. Z nieco większą swobodą traktowane są rodzinne uroczystości – na przykład wesela. Młode kobiety, jeśli są tylko jednymi z gośćmi, często decydują się odsłonić całkowicie nogi.

Alternatywa dla tradycyjnych rajstop

Klasyczne rajstopy zabudowane do wysokości pasa z pewnością są najmniej komfortowy rozwiązaniem w upalne dni. Z powodzeniem mogą zastąpić je kończące się górnej części uda pończochy. Odpowiednio dobrany rozmiar zagwarantuje, że nie będą się zsuwać, a przebarwienia czy pajączki na nogach staną się mniej widoczne. Na mniej oficjalne spotkania, kiedy zdajemy sobie sprawę, że skóra naszych nóg nie jest idealna, rozwiązaniem może okazać się zakup rajstop w sprayu. Jest to rodzaj fluidu działającego podobnie jak te, stosowane na co dzień na skórę twarzy – pomoże ukryć drobne niedoskonałości i ujednolici kolor nóg. Jeśli planujemy ubrać zakryte buty, przydatne będą stopki w cielistym kolorze – trzeba jednak wybrać odpowiednio wycięty model, który pozostanie niewidoczny.