Prezent w postaci seksownej bielizny to taki podarunek, że nie każdemu można go podarować. Jeśli dwie osoby są ze sobą blisko, kochają się, spędzają ze sobą intymne chwile, seksowna bielizna jest prezentem idealnym. Podarunek taki wzmocni więź, pobudzi zmysły. Kobieta może poczuć, że mężczyźnie na niej zależy, że podoba mu się jej ciało, że chce ją oglądać w takiej bieliźnie.

Podarunek seksownej bielizny jest najczęściej wstępem do bliskiego spotkania we dwoje. Kobieta ubiera bieliznę i cieszy oko mężczyzny oraz sprawia przyjemność samej sobie. Czuje się wyjątkowa, seksowna, pociągająca.

Seksowną bieliznę można podarować na urodziny, imieniny, okolicznościowe święta. Obdarować można bliską osobę, choć najczęściej seksowną bieliznę otrzymują kobiety od swoich partnerów. Czasem zdarza się, że seksowną bieliznę darowują kobiety swoim przyjaciółkom, siostrom, czy też bliskim kobietom, które wychodzą za mąż, jako prezent przedślubny.

Zakup seksownej bielizny powinien być dobrze przemyślany, ponieważ wymaga bliskiej więzi z osobą obdarowywaną. Nie można dać seksownej bielizny osobie, którą zna się powierzchownie, kobiecie na pierwszej randce, czy też obcej osobie.

Seksowna bielizna jako podarunek nie jest też dobrym pomysłem, kiedy przyszła obdarowana osoba nie gustuje w tego typu bieliźnie. Nie każda żona, przyjaciółka lubi seksowną bieliznę, taki bowiem ma charakter, usposobienie. Zanim dokona się zakupu seksownej bielizny, warto pomyśleć, czy będzie to prezent, który ucieszy, czy zawstydzi.