Figi są wyborem klasycznym, polecanym kobietom, które czują się wygodnie w pełnych majtkach, nie lubią nowości. Figi są zarazem wygodne i estetyczne. Figi to wybór wypośrodkowany między bielizną mocno zabudowaną, korygująca, a bielizną skąpą, dla kobiet bardziej odważnych, nowoczesnych.

W figach praktycznie każda kobieta wygląda dobrze. Jednakże trzeba pamiętać o kilku szczegółach, między innymi kobiety, które mają szerokie biodra, powinny nosić figi z szerokimi bocznymi paskami, które optycznie wyszczuplają, a zarazem utrzymują w ryzach tłuszczyk na biodrach.

Jeśli kobieta ma większy brzuch, może wybrać figi z wyższym stanem lub też figi z pasem wyszczuplającym. Jeśli kobieta nie ma problemów z brzuszkiem może pozwolić sobie na niskie figi.

Ważne jest także dobranie odpowiedniego rozmiaru. Zbyt małe figi będą obciskać, wbijać się w skórę pośladków, co nie wygląda estetycznie, zwłaszcza pod spodniami. Zbyt duże figi będą osuwać się. Nie będą natomiast modelować prawidłowo wyglądu pośladków.

Stringi nie są dobre dla zdrowia kobiety. Najbardziej nadają się na intymne spotkania we dwoje lub wówczas, gdy kobieta zakłada prześwitującą, czy też dopasowana sukienkę. Stringi można nosić również latem, gdy jest gorąco.

Noszenie stringów wymaga od kobiety nienagannej sylwetki. Pośladków i ud jędrnych, ponieważ tylko na takich stringi dobrze wyglądają. Stringi powinny być zawsze w kolorze zbliżonym do koloru kobiecego ciała, nigdy w kolorze ubrania, zwłaszcza, gdy tkanina jest prześwitująca.