Nie wszystko dla każdego. Każdy z nas jest indywidualnością i dlatego powinniśmy zwracać uwagę na nasze wyjątkowe cechy i szczególne przymioty, podkreślać to, co w nas piękne a korygować to, co wymaga poprawy. Dlatego również nie należy bezkrytycznie wybierać bielizny.

Niektóre rodzaje prezentują się odpowiednio tylko na szczególnych typach sylwetki, inne są wyjątkowo przydatne wtedy, gdy zależy nam na ukryciu pewnych niedoskonałości lub podkreśleniu naszych atutów.

Stringi to typ majtek, które powinno się nosić latem do powiewnych i prześwitujących sukienek. Najlepiej wybierać wtedy te wykonane z cielistych materiałów. Mają być jak najbardziej dyskretne i nierzucające się w oczy.

Te wyjątkowo seksowne i atrakcyjne, przeznaczone na gorącą noc, polecane są tylko dla pań odznaczających się pupami w rozmiarze do 40, jędrnymi i dobrze utrzymanymi, bo nic bardziej nie zniechęca niż widok obwisłych pośladków ubranych w ciasne stringi.

Figi to typ majtek dość uniwersalnych i bardzo wygodnych jednak trzeba z nimi uważać, gdy zamierzamy założyć obcisłą sukienkę lub spodnie zwłaszcza, jeśli mamy skłonność do kupowania bielizny nieco mniejszej niż nasz rzeczywisty rozmiar. Efekt w takim wypadku będzie najprawdopodobniej bardzo nieapetyczny, gdyż pupa będzie wyglądała jakby posiadała cztery pośladki.

Szorty są ostatnio bardzo modne, ale raczej nie należy ich nosić jeśli sylwetka charakteryzuje się krótszymi niż przeciętne nogami, zwłaszcza jeśli dodatkowo uda nie są wyjątkowo szczupłe. Na takiej figurze szorty prezentują się wyjątkowo mało atrakcyjnie.