Odzież do spania powinna być przede wszystkim wygodna. Niektórzy z nas lubią koszule (dotyczy to Pań), a inni klasyczne pidżamy w długimi nogawkami. W ubraniu nocnym musimy czuć się komfortowo, ale także dobrze wyglądać. Na jakie właściwości warto zwrócić uwagę przy jego zakupie? 

Materiał

Najważniejszy przy wyborze ubrania nocnego jest materiał. Nie może on uczulać, drapać, podrażniać skórę. Powinien być wygodny i nie krępować ruchów podczas spania. Warto dostosować ubranie nocne do panującej pory roku. W lecie zaleca się noszenie materiałów przewiewnych, tj., jedwab. W zimie z kolei najlepsza będzie bawełna (jest także lepsza na zimę, gdyż lepiej trzyma ciepło). Skóra podczas snu musi swobodnie oddychać.

Kolorystyka

Tak, nie tylko materiał jest ważny. Są takie dni, że moglibyśmy nie wychodzić z pidżamy i faktycznie robimy to przy pierwszej nadającej się okazji. Jak wiadomo kolorystyka wpływa na samopoczucie człowieka. Najbardziej popularnymi kolorami jest ciemnoniebieski, granatowy, szary, pastelowe odcienie innych kolorów. Barwy te działają kojąco, relaksują, wyciszają organizm po całym dniu.

Rodzaje odzieży nocnej

Wśród odzieży nocnej można wyróżnić tradycyjną pidżamę, bieliznę nocną, czy koszulę nocną. Popularna pidżama może posiadać krótkie nogawki i rękawy, bądź długie, w zależności od pory roku. Powinna być luźna, wygodna, zapewniająca swobodne ruchy. Spodnie zazwyczaj posiadają gumkę lub sznurek. Bielizna nocna składa się z kolei bluzki na ramiączkach lub szelkach i majtek. Koszule nocne są wygodne, mogą być klasyczne lub eleganckie, w zależności od preferencji użytkownika. Posiadają różne fasony i długości, dlatego każda Pani znajdzie coś wyjątkowego dla siebie. Podsumowując zaryzykuję stwierdzenie, że warto mieć przynajmniej dwa rodzaje ubrań na noc: na zimę i na lato. Najważniejsze jest bowiem nasze zdrowie i wygoda. Na specjalne okazje można kupić coś bardziej wyrafinowanego i zmysłowego. Rynek odzieży nocnej coraz bardziej się rozwija, dlatego każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie na różne okazje