Bieliznę nosimy na co dzień i od święta. Wtedy, gdy uprawiamy sport i gdy spędzamy długie godziny w pracy w biurze lub podczas ciężkiej pracy fizycznej.

Każdy z nas ma na swoim koncie nieprzyjemne doświadczenie polegające na bolesnym otarciu skóry w okolicach intymnych, co powoduje duży ból, dyskomfort i pogorszenie samopoczucia. Dlatego wyborowi bielizny i je zakupowi powinno towarzyszyć dłuższe zastanowienie.

Nie powinniśmy ulegać „owczemu pędowi” polegającemu na tym, że kupujemy wszystko i jak najtaniej, na zasadzie brania z półki hipermarketu tego, co wpadnie w ręce. Należy szczególnie zwrócić uwagę na rozciągliwość i elastyczność materiału oraz wykończeń.

W przypadku fig czy slipek powinniśmy zwrócić uwagę na wykończenia otworów na nogi oraz w pasie. To są najczęstsze miejsca, w których dochodzi do bolesnych otarć i podrażnień.

W przypadku staników panie powinny dokładnie sprawdzić rozmiar biustonosza, szczególnie obwód pod biustem. Zbyt mała obwód stanika i zapinanie go na siłę będą powodować bardzo przykre konsekwencje w postaci utrudnienia oddychania a nawet podrażnień skóry otarć naskórka.

Jeśli to tylko możliwe należy, przymierzyć stanik, w celu sprawdzenia czy miseczki są umieszczone w odpowiedniej odległości od siebie, nie za blisko, ale też czy nie są od siebie zbyt oddalone. Idealny biustonosz po założeniu powinien być praktycznie niewyczuwalny, bielizna powinna być tak dopasowana, aby nie sprawiała nam kłopotu i nie ograniczała swobody ruchów. Należy sprawdzać aktualny rozmiar biustu, gdyż ulega on z wiekiem zmianom.