W dni ślubu panna młoda chce, by wszystko przebiegało perfekcyjne – nieskazitelny musi być także wygląd młodej pary, na którą zwrócone będą oczy wszystkich gości. Wbrew pozorom efektowna sukienka to nie wszystko i nawet najpiękniejsza kreacja może wiele stracić, jeśli pod nią nie znajdzie się dobrze dobrana bielizna. Przed jej wyborem warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

1. Kolejność zakupów – chociaż bielizna jest bardzo ważnym dodatkiem, nie można kupić jej za wcześnie. Musi idealnie współgrać z krojem wybranej sukni, a więc najpierw musimy mieć pewność co do tej kwestii, a dopiero potem szukać odpowiedniej bielizny. Na kolejną przymiarkę warto już jednak założyć właściwy stanik i majtki, by ocenić efekt.

2. Silikonowe wykończenie – zwłaszcza w przypadku sukni bez ramiączek idealny rozmiar bielizny ma kluczowe znaczenie. Aby zapewnić paniom większy komfort, producenci bielizny często decydują się na wykorzystanie silikonowych wstawek usytuowanych po wewnętrznej stronie. Zapewnią one optymalne przyleganie do ciała i zapobiegną przesuwaniu się biustonosza.

3. Gładki fason – przyjęło się, że bielizna ślubna jest najczęściej biała lub w kolorze écru, a dodatkowo posiada subtelne koronkowe wykończenia. Nie zawsze jednak warto ulegać efektownemu wyglądowi, ale skupić się na realnych potrzebach – modne kroje, tzw. syrenki lub suknie wykonane z cienkich materiałów, jak atłas czy satyna, wymagają gładkiej bielizny, która nie będzie się nieestetycznie odznaczać.

4. Wysmuklenie sylwetki – jeśli suknia na to pozwala, a panna młoda chętnie ukryłaby kilka zbędnych fałdek, korzystną alternatywą dla tradycyjnego stanika będzie gorset. Podkreśli biust – szczególnie bardziej obfity i wysmukli talię. Nie każda kobieta czuje się komfortowo w takim rodzaju bielizny, dlatego w dzień ślubu można sięgnąć także po majtki z wyższym stanem, które dzięki dodatkowej warstwie materiału w pasie wymodelują te obszary.

5. Kolory bielizny ślubnej – odcień majtek i stanika najbezpieczniej dobrać do koloru sukienki. W tym celu warto posiadać próbkę materiału i tak przygotowaną wybrać się na zakupy. Jeśli mamy problem ze znalezieniem stanika o odpowiednim rozmiarze i kolorze, najlepiej postawić na cielisty odcień, który sprawdzi się zarówno pod białą kreacją, jak również sukienką w odcieniu beżu