O pięknie kobiety nie decydują tylko modne ubrania. Równie ważne są zdrowie włosy i piękna cera. Osoby, które mogą się pochwalić zadbanymi włosami, powinny je jak najbardziej eksponować. Dodatkowo mogą je ozdabiać także oryginalnymi ozdobami, spinkami, kokardami, które znajdą się we włosach. Dzięki temu łatwo będzie uzyskać elegancki efekt, nawet jeśli cały strój był skromny. Dzięki ciekawym ozdobom do włosów, można stworzyć nawet swój niepowtarzalny styl, który będzie nas odróżniał od innych.

Pięknym uzupełnieniem stylizacji może być dobrze dopasowana opaska do włosów. Może być w tym samym kolorze, co cała kreacja albo kontrastowym. Coraz popularniejsze poza opaskami robią się toczki. Jest to ciekawy dodatek, który pasuje do odważnych kobiet, mających własny styl w życiu i ubiorze. Na pewno piękny toczek, połączony z elegancką sukienką to pomysł na niepowtarzalną stylizację. Można go założyć idąc np. na wesele albo na inną uroczystość, gdzie zależy nam na tym, aby zrobić wrażenie na innych uczestnikach zabawy. W takim wypadku nie potrzeba nam bardzo strojnej kreacji - toczek będzie stanowił najciekawszy i jednocześnie najważniejszy punkt naszego stroju.

Innym ciekawym pomysłem ozdobienia fryzury jest wykorzystanie żywych kwiatów. Tutaj jednak należy pozostać ostrożnym, ponieważ jest to ozdoba, która pasuje tylko do naprawdę eleganckich miejsc. Młode dziewczęta zamiast kwiatu mogą się też zdecydować na ozdobne spinki. Tutaj jednak należy pozostać ostrożnym, bo łatwo jest wybrać coś, co może być nieco zbyt dziecinne.