Biżuteria jest dodatkiem do stroju. Ma komponować się z nim i stanowić całość. Powinna także być odpowiednio dobrana do okazji. Dobrze jest, by z ubraniem i innymi dodatkami stanowiła zgrany zestaw. Jak zatem dobierać biżuterię, by dobrze się prezentować?

Efektowny dodatek

Panie, które lubią robić wrażenie powinny postawić na efektowny dodatek. Może być to duży pierścień, duże, zwisające kolczyki, czy kolię. Duże dodatki należy zestawiać z prostymi ubraniami i gładkimi materiałami. Dzięki temu będziemy wyglądać z klasą i elegancją.

Minimalizm

Minimalizm i prostota w przypadku doboru biżuterii jest złotą zasadą. Im mniej biżuterii, tym lepiej. By nie wyglądać jak choinka do stroju najlepiej dobierać jeden, ewentualnie dwa dodatki biżuterii. Jeśli dany dodatek był duży i pokaźny warto zrezygnować z innych. Warto pamiętać, że wszelkie zamki, klamry oraz guziki również są elementami dekoracyjnymi. Z tego względu lepiej jest ubrać mniej biżuterii, niż ubrać jej za dużo i przesadzić. 

Wielkość dodatków

Wielkość biżuterii należy dobierać odpowiednio do swojej figury. Jeśli posiadamy szczupłą sylwetkę i jesteśmy drobne wybierajmy biżuterię delikatną, małą, z kolei gdy sylwetka jest większa, bardziej okrągła ozdoby powinny być także większe. Biżuterię także trzeba dobrać do kształtu szyi i twarzy. Odpowiednio dobrana biżuteria sprawi, że nasza figura i twarz będą wyglądać korzystniej.

Rodzaj biżuterii

Biżuteria może być prawdziwa lub sztuczna. Kamienie szlachetne wyglądają pięknie, elegancko i posłużą długie lata. Każda kobieta znajdzie rodzaj kamienia odpowiedni dla siebie. Biżuteria może być wykonana np. ze złota, złota białego, czy srebra. Coraz bardziej jednak jest popularna biżuteria sztuczna. Jest tańsza i można ją kupić w każdym sklepie. Niestety często tak biżuteria się rysuje, metale użyte do jej produkcji mogą także uczulać. Ozdoby, bez względu na to, czy prawdziwe, czy sztuczne, powinno się dobierać odpowiednio do wieku, stylu, czy statusu społecznego. W niej powinnyśmy czuć się swobodnie, nie powinna nam przeszkadzać, szczególnie latem, gdy jest gorąco. Biżuteria ma bowiem za zadanie podkreślać urodę i nasze naturalne piękno.