Każda modna kobieta z pewnością wie jak dużą moc mają dodatki. Odpowiednio dobrane mogą zdziałać cuda – przełamać stonowany strój mocnym akcentem, lub podkreślić wyjątkowy charakter eleganckiej stylizacji. Jak dobierać dodatki, aby wyglądać dobrze?

Dlaczego dodatki są tak ważne? Ponieważ z ich pomocą możemy uzupełnić swoje stylizacje. Klasyczna mała czarna z odpowiednio dobraną biżuterią będzie idealna na wieczór, ale ze stonowanym żakietem i klasyczną torebką sprawdzi się również jako strój do pracy. Często zastanawiamy się jak łączyć i dobierać dodatki do stroju, aby stworzyć modną stylizację. Poniżej kilka wskazówek.

Jak wybierać biżuterię?

Do najbardziej popularnych dodatków z pewnością należy biżuteria. Niezależnie od tego, czy wolimy ozdoby srebrne, złote, plastikowe, czy też składające się z kolorowych kamyczków bądź skórzanych rzemyków – musi ona pasować do stroju i okazji. Jeśli wybieramy się na elegancką randkę, możemy pozwolić sobie na nieco bardziej błyszczące dodatki, np. w postaci wiszących kolczyków, wisiorka, czy bransoletki. Na spotkania biznesowe lepiej ograniczyć liczbę błyskotek – w takich sytuacjach sprawdzi się biżuteria dyskretna. Na mniej formalne okazje, a więc spotkania z przyjaciółmi, czy wypad za miasto możemy wybrać kolorowe dodatki. Sprawdzą się one zwłaszcza do letnich stylizacji. Nasycone barwy, delikatne zawieszki i różnorodność wzorów, to świetna okazja do zabawy modą – przykład takiej biżuterii można znaleźć np. na http://mokobelle.pl/shop/bizuteria/bransoletki-z-nitek. Według zasad dobrego smaku nie powinno się łączyć biżuterii w różnym stylu, a więc np. eleganckiej kolii z plastikowymi pierścionkami. Warto też zwrócić uwagę, czy poszczególne elementy biżuterii pasują do siebie stylistycznie, nawet jeśli wykonane zostały z tego samego materiału. W przypadku wątpliwości, czy nie wkładamy zbyt wiele pierścionków lub bransoletek, lepiej zrezygnować z kolejnej błyskotki.

Codzienny niezbędnik

Chyba żadna kobieta nie wyobraża sobie codziennego życia bez torebki. Zabieramy ją ze sobą wszędzie – do pracy, na zakupy, spotkanie z przyjaciółką, czy wizytę u rodziny. Ten praktyczny dodatek mieści wszystkie niezbędne drobiazgi: portfel, telefon, notatnik, czy kosmetyczkę. I chociaż często podczas wyboru torebki na co dzień kierujemy się jej pojemnością, powinnyśmy również zadbać, aby stanowiła spójny element całego stroju. Jak więc dobrać torebkę? Podobnie jak z innymi dodatkami również i w tym przypadku należy kierować się okazją. Do teatru bądź na przyjęcie najlepsza będzie niewielka, ale ozdobna kopertówka. Do pracy zdecydowanie bardziej sprawdzi się klasyczny model na ramię, zaś na spacer do parku idealna będzie wygodna listonoszka. Jeśli chodzi o kolorystykę, możesz potraktować torebkę jako kontrastujący z pozostałymi elementami stylizacji akcent, albo przeciwnie – dobrać ją tak, aby harmonijnie komponowała się ze strojem. Panie, które nie czują się na siłach, aby eksperymentować z kolorami, mogą postawić na klasykę i wybrać model w stonowanym kolorze: beżowym, brązowym, szarym lub czarnym. Taka torebka będzie pasowała do większości ubrań.