Minęły te czasy kiedy na rynku męskiej bielizny były dostępne tylko slipy. Nie są one zbyt lubiane zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Jednak wraz z nowymi pojawiającymi się trendami pojawiła się nowa, męska bielizna. Jest ciekawsza, bardziej oryginalna i zdrowsza. Każdy praktykant widząc szansę na wprowadzenie oryginalnych rozwiązań stawia na męską bieliznę, której daleko do bielizny damskiej na rynku odzieżowym.

Codzienna aktywność

Mężczyzna może mieć swój ulubiony typ bielizny lub zmieniać go w zależności od czynności, które wykonuje. Dla osób aktywnych zarówno w ciągu dnia, jak i sportowo najlepszym wyborem będą bokserki krótkie. Są one uniwersalne, przylegają do ciała i dobrze prezentują sylwetkę. Nadają się zarówno pod spodnie od garnituru, jak i do uprawiania sportu. Wykonane ze sportowych, odpowiednich materiałów zagwarantują odpowiednią przewiewność.

Materiał

Najbardziej powszechnym materiałem z jakiego wykonywana jest bielizna jest bawełna. Obecnie coraz częściej dodatkowo łączy się ją z elastanem, by materiał był bardziej rozciągliwy i elastyczny. Najnowszym trendem jest używanie do produkcji ubrań, w tym bielizny, włókien bambusa. Bambus pozwala oddychać skórze, cechuje się wysoką elastycznością, miękkością oraz wytrzymałością. Bambus ma także właściwości antybakteryjne. Coraz bardziej powszechnymi dodatkami do bawełny stają się włókna wyprodukowane przez człowieka, tj.: tactel, tencel, modal. Bielizna ta jest droższa, ale posiada o wiele wyższą jakość, a tym samym bardziej odporna na uszkodzenia i bardziej oddychająca.

Typy męskiej bielizny

Wśród typów męskiej bielizny wyróżnia się: slipy, bokserki krótkie oraz bokserki długie. Slipy wyróżniają się tym, że nie posiadają nogawek. Kształtem przypominają literę Y. Przylegają do ciała, dlatego są idealne zarówno do pracy, jak i do uprawiania sportu. Posiadają różne wysokości stanu: mogą być wysokie i sięgać do pasa, a mogą być niskie. Te ostatnie najlepiej pasują do spodni również o niskim stanie. Ten typ bielizny wydłuża nogi. Bokserki krótkie są najwygodniejszą i najbardziej uniwersalną formą bielizny męskiej. Przylegają do ciała, sięgają do połowy uda. Są bardzo wygodne, przewiewne, można je ubierać zarówno pod garnitur, jak i do uprawiania sportu. Te drugie lepiej sprawdzą się do wykonywania czynności fizycznych, jak jazda na rowerze, bieganie itp.