​Klimat umiarkowany nas nie rozpieszcza dając nam raptem może trzy naprawdę ciepłe miesiące w roku. A i w te trzy letnie miesiące wiele dni nie pozwala na opalanie, dlatego też solaria w Polsce są tak popularną alternatywą. Jednak biorąc pod uwagę opalanie i chcąc dbać jak najlepiej o swoje zdrowie i urodę nie możemy zapominać o stosowaniu odpowiednich kosmetyków do opalania i po opalaniu na solarium. Jednak jakie kosmetyki wybrać? 

Kremy do opalania
Dobrze dobrane kremy do opalania mają przede wszystkim gwarantować nam odpowiednią ochronę naszej skóry, jest to tym bardziej ważna kwestia im mamy wrażliwszą i delikatniejszą cerę. Faktem jest, że lampy w solarium emitują więcej promieniowania UV, niż podczas opalania się na słońcu. Oczywiście to po to właśnie chodzimy do solarium – aby nabyć pięknej opalenizny. Nie można jednak zapominać przy tym o odpowiedniej ochronie naszej skóry. Dobre kremy do opalania w solarium powinny więc mieć przede wszystkim dobre składniki nawilżające, oraz takie, które zapobiegać będą utracie wody przez skórę. Są to dwie najważniejsze rzeczy wspomagające naszą naturalną ochronę i co jest niezwykle ważne pomagające zapobiec przyspieszeniu procesu starzenia się skóry – niestety nasza skóra przy wszelkim promieniowaniu UV jest na to narażona tak więc gdy narażamy ją na tak silne działanie promieniowania jak w solarium odpowiedni krem jest wręcz niezbędny. 

Przyspieszacze opalania
Jest to kolejna grupa produktów do opalania w solarium, jeśli chcemy uzyskać szybszy efekt i trwalszą opaleniznę warto użyć właśnie ich. Ich działanie oparte jest na składnikach, które mają za zadanie pobudzić produkcję znajdującego się w skórze naturalnego pigmentu, jakim nazywanego melaniną. Obecnie przyśpieszacze opalania często również zawierają składniki nawilżające i ochronne – ale oczywiście nie są na nie nastawione tak więc jest to na ogół w niższym stopniu niż kremy czy też balsamy do opalania.

Balsamy po opalaniu
Jest to kolejny wręcz niezbędny produkt jeśli chcemy się ładnie opalić, bezpiecznie opalić i uniknąć podrażnień skóry. Balsamy po opalaniu bogate są w składniki łagodzące zaczerwienienia i podrażnienia, często również mają efekt chłodzący który przyjemnie działa w razie zbyt mocnego opalenia skóry. Co najważniejsze – balsamy po opalaniu mają dużą dawkę składników nawilżających które pomagają odbudować uszkodzony naskórek, i zapobiegają starzeniu się skóry.