W obecnych czasach mimo, że mówi się „opalenizna już nie modna” dalej większość z nas czuje się lepiej gdy zamiast bladości pokazuje piękną zdrowo wyglądającą opalaną równomiernie skórę. Przy naszym klimacie umiarkowanym nie jest to łatwe do osiągnięcia, przede wszystkim dlatego, że nie mamy wystarczająco dużo słońca – dlatego też tak chętnie korzystamy z solarium i tam zdobywamy wymarzoną opaleniznę. Każda kobieta (a i mężczyźni coraz częściej) chce móc pochwalić się piękną opalenizną. Słyszy się wciąż jednak o tym jak szkodliwe to jest dla skóry. Jak więc sobie pomóc? Jakie kosmetyki są niezbędne podczas opalania w solarium tak aby nasza skóra zyskała piękny wygląd a równocześnie żeby nie była narażona na straty?

Przede wszystkim wiedza
Musimy być świadomi jak działa solarium, a przede wszystkim jak działają lampy w nim. Lampy solarium imitujące promienie słoneczne są kilka razy mocniejsze niż to towarzyszące nam na co dzień czy na plaży. Mimo różnych filtrów jakie solarium oferuje lampy niestety przepuszczają również niebezpieczne promieniowanie UV-B, a promieniowanie UV wpływa negatywnie na skórę przyspieszając proces starzenia się i wysuszając ją. Dlatego tak ważne jest używanie odpowiednich kosmetyków. 

Przed opalaniem
Przed opalaniem powinniśmy zawsze pamiętać o stosowaniu kremów czy też balsamów do opalania, najlepiej takich zapewniających niezbędną ochronę dostosowaną do rodzaju i karnacji naszej skóry, a także zawierających składniki nawilżające, tak aby równoważyć straty, których doświadczamy podczas sesji opalania. 

Po opalaniu
Po opalaniu powinniśmy koniecznie również zadbać o naszą skórę, najpierw delikatnie ją przemyć a następnie użyć odpowiedniego balsamu, który nawilży naszą skórę, zapobiegnie procesom starzenia się skóry, a także jeśli dobrze dobierzemy kosmetyk to utrwali opaleniznę i ładnie podkreśli oraz uwidoczni. 

Podsumowanie
Tak więc opalając się rozsądnie - a więc dostosowując odpowiednio czas i częstotliwość opalania na solarium do naszych indywidualnych potrzeb i możliwości, a także dobierając kosmetyki i stosując je zawsze przed i po opalaniu znacznie zminimalizujemy niebezpieczeństwo poparzenia, zniszczenia skóry, podrażnień. Nie zapominajmy więc o to aby przede wszystkim dbać o swoje bezpieczeństwo, to nie prawda że kosmetyki spowalniają proces opalania - one pomagają uzyskać bezpieczną i trwał opaleniznę.