Styl vintage jest na chwilę obecną bardzo modny, nie tylko w przypadku znanych celebrytów, lecz także coraz częściej dostrzegamy go w modzie miejskiej. Ubrania w stylu vintage pozwalają na stworzenie niepowtarzalnego stylu, w pełni podkreślającego naszą osobowość. Noszenie takich ubrań z całą pewnością sprawia, że nieco wyróżniamy się z tłumu. Wystarczy tylko “poszperać” w szafie babci, albo udać się do second handu, by stworzyć niepowtarzalne kreacje. Coraz więcej sklepów inwestuje też w zakup specjalnej biżuterii, czy obuwia w stylu retro.

Styl vintage jest obecnie modny także na wielu, światowych wybiegach. Coraz więcej projektantów stawia na tego rodzaju wzory, motywy i faktury. Na szczęście, nie musimy korzystać z propozycji znanych, światowych projektantów, by stworzyć oryginalny styl vintage. Wystarczy bowiem odrobina wyobraźni i czasu na znalezienie prawdziwych, odzieżowych perełek.

Aby osiągnąć niesamowity efekt vintage, możemy kupować stare rzeczy i łączyć je z nowoczesnymi. Cechą charakterystyczną tego stylu jest bowiem mieszanie różnych, czasem zupełnie nie pasujących do siebie zestawień. Dzięki temu mamy szansę na wydobycie pełnego indywidualizmu. W Internecie znajdziemy także dość sporą liczbę sklepów oferujących nam odzież typową dla stylu vintage. Wiele osób prowadzi także swoje blogi związane ze stylem vintage - warto wejść i poczytać - z pewnością znajdziemy tam interesujące nas informacje.