Styl retro zjawia się w trendach modowych niemalże każdego roku. Dla wielu kobiet stanowi on prawdziwe odzwierciedlenie indywidualności i osobowości. Termin “retro” używany jest dla określania pewnych współczesnych elementów kultury, które świadomie naśladują pewne trendy, pochodzące z dawnych lat. Styl retro stosowany jest zatem nie tylko w modzie, lecz także w muzyce, różnego rodzaju gadżetach, motoryzacji, i tym podobne.

Styl retro w modzie polega na noszeniu ubrań z dawnych lat. Najbardziej popularne są w tym przypadku lata pięćdziesiąte, sześćdziesiąte oraz osiemdziesiąte, jako te, które wypracowały swe własne, niezwykle charakterystyczne trendy modowe. Na styl retro składa się nie tylko odzież, lecz także wszelkie dodatki, charakterystyczne dla wspomnianych wcześniej lat. Retro w modzie charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest ponadczasowy oraz bardzo klasyczne. O stylu tym można zatem zawsze mówić, że jest modny.

Niezwykle popularne w tym stylu są przede wszystkim sukienki wyszywane ozdobnymi kamieniami, cekinami, czy frędzlami. Popularne są eleganckie, ale tez bardzo zmysłowe, męskie koszule. Styl retro to też słynne niegdyś spodnie dzwony. Ponadto, niezwykle popularna jest oczywiście koronkowa bielizna, zmysłowa, duża biżuteria, a także popularne w latach pięćdziesiątych, okulary przeciwsłoneczne.