Tytuł mówi sam za siebie. Ubrania w sklepach stacjonarnych czasem potrafią przerazić. A nie ma potrzeby wydawać takiej fortuny na ubrania, jak można wydać je na przyjemniejsze rzeczy. Są na to niezawodne sposoby, które choć wymagają więcej wysiłku, pomogą zaoszczędzić dużo pieniędzy. Gdzie zatem dokonywać zakupów?

Wyprzedaże

Sezonowe wyprzedaże to niepowtarzalna okazja, by kupić ubrania nawet o połowę tańsze. Wtedy zaczyna się czas polowań na przeceny, a sklepy się w nich prześcigają. Warto z nich skorzystać. Czasem jednak ciężko trafić na upatrzoną rzecz w odpowiednim rozmiarze.

Strony internetowe

Są w Internecie takie strony, które posiadają informacje o wszystkich wyprzedażach i promocjach w sklepach. Jednym z nich jest np. promoszop.pl. Nie musząc przeszukiwać czeluści Internetu na jednej stronie mamy najważniejsze dla nas informacje. Znajdują się tam także kupony i vouchery promocyjne.

Allegro i inne sklepy

Sklepy internetowe cieszą się dużą popularnością. Czy chcemy kupić coś używanego, czy nowego wystarczy wpisać w wyszukiwarkę i gotowe. Możemy wybrać dla nas najlepszy towar w interesującej nas cenie. Trzeba jednak uważać na sprzedawców. Przed zakupem warto sprawdzić posiadane przez sprzedawcę komentarze do transakcji, a także zadawać pytania i prosić o dodatkowe zdjęcia, czy informacje jeśli nie jesteśmy czegoś pewni.

Second-handy

Są to sklepy sprzedające odzież używaną. Nie znaczy to, że są zawsze złej jakości i w złym stanie, co oczywiście może się zdarzyć. Jednak trafiając do dobrego sklepu możemy się obkupić za niewielkie pieniądze. Oczywiście nie wszyscy lubią zakupy w second-handach. Można jednak w nich znaleźć prawdziwe perełki. Warto w nich szukać odzieży, która w normalnych sklepach jest droga, np. odzież sportowej (na narty, snowboard), kurtek itp.

Zakupy za granicą

Jeśli już wdrożymy się w przesyłki zagraniczne i dogadamy się ze sprzedającym możemy dużo zaoszczędzić. Ubrania za granicą są tańsze niż w Polsce. Często sprzedawcy oferują darmową wysyłkę, a wybór ubrań i rozmiarów jest większy.

Newslettery i facebook

Dużo można zaoszczędzić zapisując się do firmowego newslettera, czy polubiając profil na facebooku. Firmy informują nas za pomocą mediów społecznościowych i wiadomości e-mail o promocjach, a niekiedy wysyłają vouchery promocyjne do wykorzystania w sklepach stacjonarnych.

Outlety

To również okazja do tańszych zakupów. Tu jednak czasem trzeba się oszukać, by znaleźć coś w odpowiednim rozmiarze. Niekiedy zdarzają się także ubrania uszkodzone, znoszone, na które należy uważać. Często są to rzeczy z metkami.

Postaw na jakość

Ubrania wysokiej jakości nosimy przez dłuższy okres czasu, niż te niskiej jakości. Żyją dłużej niż jeden sezon. W przypadku odzieży niskiej jakości niekiedy ubrania nadają się do wyrzucenia już po miesiącu użytkowania. Kupując dobrą odzież nie tylko zaoszczędzamy pieniądze, ale i własny czas.

 

Ubrania wysokiej jakości w konkurencyjnych cenach znajdziesz w Galerii Bronowice.

Dbaj o ubrania

O ubrania trzeba dbać. Prać w odpowiedniej temperaturze i dopasowanymi środkami piorącymi i prasować według zaleceń producenta. Dzięki temu nasza odzież długo zachowa ładny wygląd.