Avene tworzy swoje kosmetyki na bazie sławetnej wody termalnej wydobywanej w laboratoryjnych warunkach w miejscowości o tej samej nazwie, będącej centrum wodolecznictwa i nowoczesnej dermatologii. Dzięki niej doskonale pasuje dla skóry wrażliwej, delikatnej lub z problemami alergicznymi. Jej cechy i parametry stanowią o jakości produktów a tym samym o sile marki.

Mleczko do ciała z serii AVENE SUN to doskonały hipoalergiczny preparat przeciw słoneczny o jednym z najwyższych dostępnych filtrów SPF o parametrze 50+. Został pomyślany specjalnie dla posiadaczy wrażliwej cery, potrzebujących mocnej i sprawdzonej osłony przed działaniem promieniowania UV – zatem dla bardzo jasnej i jasnej karnacji. Jednakże jeżeli jest ryzyko długotrwałej ekspozycji na intensywne nasłonecznienie zaleca się używanie kosmetyków tego rodzaju posiadaczom wszystkich typów skóry.

Mleczko odznacza się wodoodpornością, ma delikatną nietłustą formę, którą bardzo łatwo się aplikuje a jednocześnie błyskawicznie się wchłania.

Za jego właściwości odpowiadają:

- Kompleks MPI-SORB (Mineral Protector Ingredients-SORB), nowoczesny aktywny komponent będący połączeniem blokerów mineralnych: octylu methoxycinnamate, dwutlenku tytanu, tlenku cynku; z rewolucyjnym filtrem typu Tinosorb M i S, łączącego w swej czynnej zmikronizowanej postaci, cechy zapór chemicznych i mineralnych. Formuła ta jest wyśmienicie tolerowana przez skórę, jest fotostabilna a przede wszystkim odpiera dwa typy promieniowania słonecznego – UVA i UVB.

- Pre-tokoferyl, będący silnym antyoksydantem aktywnie zwalczającym wolne rodniki w skórze, współtworzącym barierę ochronną oraz będącym składnikiem wytwarzania witaminy E w organizmie.

- Woda termalna AVENE jest laboratoryjnie czysta a dzięki termalnemu pochodzeniu prowadzi do uśmierzenia punktowych podrażnień skóry i nadaje jej bardzo przyjemną fakturę.

 

Stosowanie: Wcierać równomierne na odsłonięte partie skóry. W razie przedłużającego się pobytu w bezpośredniej ekspozycji słonecznej lub w przypadku kontaktu z wodą, należy aplikować mleczko powtórnie. Nie zaleca się długotrwałego opalania nawet z użyciem filtrów.