Co takiego zrobić, żeby czuć się dobrze? Trzeba dobrze wyglądać! Przede wszystkim trzeba cieszyć się ze swojego wyglądu, dbać o niego i robić wszystko, żeby naprawdę nim zachwycać… siebie. Jeśli akceptuje się siebie takim, jakim się jest, wówczas wszyscy dookoła zaczynają robić to samo. Dlatego też jeśli ktoś emanuje pewnością siebie wynikającą ze znakomitego samopoczucia, wówczas jego postawa będzie przemawiała na jego korzyść. W taki sposób, że choćby nawet założył sandały do marynarki, i tak wszyscy będą zachwyceni jego osobowością. Chyba warto w takiej sytuacji zaryzykować, czyż nie?

Mężczyzna powinien być pewny siebie również dlatego, że wciąż w wielu kulturach to on odpowiedzialny jest za negocjacje biznesowe, to on załatwia najważniejsze kwestie związane z różnymi dziedzinami gospodarki, nauki itd. Dlatego na nim skupia się to, co nazywa się „podejmowaniem poważnych decyzji”. Co za tym idzie, zdecydowanie powinien dobrze czuć się we własnej skórze. Od tego zależy rozwój jego kariery tak zawodowej, jak i osobistej.

Co zrobić, żeby dobrze wyglądać? Warto podążać za modą. Robić to rozsądnie, ponieważ jeśli będzie się bezkrytycznym, wówczas można przez przypadek ubrać się nie zachwycająco, ale śmiesznie. A tego chyba nikt by nie chciał, bo nikt nie ma przyjemności w tym, żeby być zabawnym. I, co więcej, poczucie śmieszności absolutnie nie sprzyja odpowiedniej postawie, dobremu samopoczuciu i rozwijaniu jakiejkolwiek kariery. Trzeba być uważnym i krytycznym, zwłaszcza właśnie wobec siebie, a nie kogoś innego.