Kiedy nadchodzi lato, kobiety nie mają problemów – zakładają powiewne sukienki, mają ich wiele i przez cały sezon wiedzą, co na siebie włożyć. Mężczyźni mają gorzej. Z jednej strony nie jest trudno założyć krótkie spodenki i t-shirt, z drugiej jednak chciałoby się być modnym. A nie zawsze wszystkie krótkie spodnie są w modzie. Jak więc wygląda moda męska? Sposobów na to, żeby się tego dowiedzieć, jest kilka. Pierwszym, bardzo dobrym pomysłem, jest oglądanie telewizyjnych programów o modzie. Dzięki nim można być na bieżąco w tej kwestii.

Druga rzecz, to zaglądanie do czasopism o tym profilu. Wiadomo, najczęściej mówi się w nich o modzie damskiej, niemniej jednak coraz częściej też powstają gazety skierowane specjalnie do mężczyzn, przedstawiających szeroką gamę tak ubrań, jak i odpowiednich akcesoriów. Co takiego pokazują? Hitem lata dla panów są okulary przeciwsłoneczne. Te jednak nie powinny być zwyczajne – ważne jest, żeby miały szerokie nauszniki oraz duże szkła. Wtedy wyglądają naprawdę dobrze. Wąskie, niewielkie szkła odchodzą do lamusa, dlatego nie powinno się już na nie zwracać takiej uwagi.

Kiedy jest gorąco, nie powinno się chodzić w pełnych butach, bo to działa niekorzystnie na stopy. Stąd o wiele lepiej jest założyć sandały. Panowie mogą zapoznać się z szerokim wyborem tych butów we wszystkich sklepach obuwniczych – najlepiej wybierać sandały wykonane ze skóry. I nigdy nie powinno się zapominać o jeszcze jednej rzeczy: o koszuli. Ta zawsze wygląda na mężczyźnie lepiej niż zwykła koszulka polo, choćby nawet ze względu na porę roku, miała przybrać bardziej „wypoczynkowy” deseń, tzw. hawajski.