Czasem nadchodzi taka chwila, gdy chcemy zmienić swój styl ubierania się. Dorastamy, idziemy do pracy, czy na studia, a nasz obecny styl nie pasuje już do naszej osobowości i zmian, które zaszły w życiu. Jak krok po kroku zmienić styl? Jak wyznaczyć nowy? Czy się kierować?

Indywidualne potrzeby

Każda z nas jest inna i posiada inne potrzeby. W zależności od tego w jakiej chwili swojego życia się znajdujemy taki styl wybierzemy. Nie ma ubrań i list must-have. To jest chwyt marketingowy, który próbuje skłonić nas do zakupu konkretnych towarów. Nic nie musimy mieć, chyba, że coś bardzo nam się podoba i pasuje do naszego stylu…życia.

Jak odnaleźć styl?

Na samym początku musimy określić jaki chcemy mieć styl. Poprzez obserwacje, oglądanie katalogów, analizę własnego stylu życia. Niektóre z nas wybiorą sportowy styl, inne elegancki, a jeszcze inne sportową elegancję, czy miejski szyk. Coś co zobaczymy w sklepach i gazetach nie koniecznie sprawdzi się w naszym życiu, choć będzie dobrze się na nas prezentować.

Porządki

Gdy już mniej więcej znalazłaś swój styl przeglądnij szafę. Pozbądź się ubrań, w których już od dawna nie chodzisz z różnych względów, a zajmują Ci tylko miejsce w szafie. Najłatwiej pozbyć się ubrań za małych, niepasujących. Ich nie musisz poddawać dodatkowej selekcji. Z pozostałej części ubrań oddziel ulubione, w których chodzisz non stop. Z resztą możesz poeksperymentować. Ubieraj chociaż jedno dziennie, by sprawdzić, czy czujesz się w nich dobrze, czy nie. Jeśli nie – usuń je ze swojej szafy.

Reorganizując szafę i swój styl warto robić to z druga osoba, która wyrazi szczere opinie na nasz temat lub można także robić zdjęcia i patrzeć jak prezentuje się w danym ubraniu, czy zestawie. Przyglądnij się swojej szafie – kolorystyce, deseniom, formie. Zostaw tylko te, które odpowiadają Tobie w tym momencie. Ubrania muszą być także odpowiednio dobrane do figury.

Dbaj o siebie

Bez względu na to co ubierzemy na siebie, nie będziemy wyglądać dobrze, gdy o siebie nie zadbamy. Staranna fryzura, czy delikatny makijaż potrafią bardzo odmienić człowieka, zakryć niedoskonałości i podkreślić atuty urody.