Mądre i świadome planowanie garderoby można znacząco ułatwić codzienne życie – wprowadzi porządek do naszej szafy, a także pozwoli dobrze czuć się w posiadanych ubraniach. Poranne przygotowanie się do wyjścia jest o wiele prostsze, gdy można wybierać pośród rzeczy pasujących do siebie, dobranych do sylwetki i osobowości. Kompletując garderobę nie można zapomnieć o własnym, niepowtarzalnym stylu oraz jego umiejętnym połączeniu z rzeczami ponadczasowymi i klasycznymi, które przydadzą się w każdej szafie.

Odkryj „swoje” kolory

W internecie i magazynach wiele można przeczytać na temat typów urody i kolorów odpowiednich dla każdego z nich. Można kierować się tego rodzaju sugestiami albo po prostu samemu odkryć, w jakich barwach czujemy się dobrze i które podkreślają naszą urodę. Jeśli już posiadamy ulubione kolory warto się ich trzymać i zestawiać z barwami podstawowymi, takimi jak czerń i biel. Znacznie ułatw to kompletowanie codziennych stylizacji i sprawi, że posiadane ubrania będą do siebie pasowały.

Nie ulegaj modzie bezrefleksyjnie

Asortyment sklepów odzieżowych zmienia się nieustannie. Chcąc nadążać za trendami konieczna byłaby okresowa całkowita zmiana garderoby – na to nie każdy może sobie pozwolić, poza tym nie zawsze odnajdujemy się w obowiązujących akurat trendach. Kompletując idealną garderobę lepiej postawić na ubrania klasyczne i ponadczasowe. Ich uzupełnieniem mogą być najnowsze propozycje z modowych magazynów, jednak priorytetem powinno być zawsze dopasowanie danej rzeczy do sylwetki.

Zwracaj uwagę na tkaniny

Dobre gatunkowo ubrania to gwarancja, że zachowają swój kształt nawet po wielu praniach. Warto inwestować w dobrej jakości tkaniny ze względu na ich trwałość oraz fakt, że naturalne materiały są zdrowsze dla naszej skóry, gwarantują bowiem swobodny przepływ powietrza.

Kompletuj zestawy

Na posiadane ubrania warto spojrzeć pod kątem ewentualnych zestawów, jakie mogą tworzyć. Jest to także wskazówka na przyszłość, by podczas zakupów wybierać tylko te rzeczy, które pasują do pozostałej części garderoby. Impulsywny zakup ubrania, którego nie będziemy umieli z niczym zestawić, to tylko zbędny wydatek.

 

Kliknij tutaj, jeśli szukasz ubrań wysokiej jakości z second-handów!