Kto mówił, że kupowanie ciuchów jest proste? Większość kobiet spędza dużo czasu na podjęcie decyzji o konkretnym zakupie. Często planujemy, zależy nam na opinii koleżanek, czy bliskich osób. Sprawdź, czy Ciebie też dotyczą najczęściej spotykane zachowania kobiet podczas dokonywania zakupów!

1. Przeglądanie stron internetowych i szukanie inspiracji

Często same nie wiemy, co konkretnie chcemy kupić. Spodnie, sukienka, sweter? Ale jakie? Eleganckie, jeansy, sportowe? Jaki kolor? W odpowiedzi na te i inne pytania pomagają nam kobiece gazety, strony internetowe poszczególnych sklepów, czy ogólnie portale internetowe. Sprawdzamy, co aktualnie jest modne i co możemy znaleźć w sklepach.

2. Korzystniejsza cena

Przed kupnem często sprawdzamy ceny w kilku sklepach z ubraniami – robi tak około 70 % kobiet. W wielu sklepach produkty są podobne do siebie, a czasem różnią się w znacznym stopniu ceną. Nie lubimy przepłacać za ubrania, więc szukamy najkorzystniejszej oferty.

3. Dobre opinie

Kupując ubrania pytamy także o opinie koleżanek, czy sióstr. Niektóre z nas proszą o opinie na portalach społecznościowych, czy dana marka, czy spodnie są godne polecenia. Nie lubimy kupować w ciemno i zależy nam na udanych zakupach.

4. Czy ktoś nie ma takiego ubrania?

Niektóre z nas bardzo przejmują się wyglądem zewnętrznym i zależy im na byciu oryginalnym. Z tego powodu sprawdzają zdjęcia na portalach społecznościowych, czy koleżanki nie posiadają takiego samego ubrania, jak zamierzają kupić.

5. Zdjęcie

Gdy wybieramy się na zakupy same i nie ma nam kto doradzić bardzo często robimy zdjęcie i wysyłamy do siostry, mamy, czy partnera. Zależy nam na szczerej opinii drugiego człowieka, który spojrzy na nas obiektywnym okiem.

6. Przymiarka

Gdy już mamy upatrzone konkretne ubranie idziemy do sklepu, by je przymierzyć. Zmniejsza to ryzyko dokonania nietrafionego zakupu. Coś, co na stronie internetowej pięknie się prezentuje na modelce, nie koniecznie tak będzie wyglądać na nas. Jeśli dostaniemy zielone światło na zakup od siostry, czy koleżanki i ciuch dobrze leży zazwyczaj, kupujemy go. Znaczna ilość kobiet kupuje ubrania w sklepach stacjonarnych, bo aż 80 % z nas.