Bez wątpienia moda młodzieżowa dla chłopców to bardzo zróżnicowana dziedzina. Z jednej strony można ubierać się na typowego sportowca, czyli dresy, sportowe buty, z drugiej strony na skejta, hiphopowca, a nawet na styl rockowy i metalowy, czyli typowego czarne ciuchy. Zarówno męska jak i młodzieżowa moda jest tak liczna, jak liczne są różne grupy i style młodzieżowe, czyli sportowa, skejtowa, rockowa, emo, metalowa, hipsterska.

W wielu sytuacjach tego typu młodzieżowa oda przenika do ubrań dla nieco starszych osób, w związku z czym w markowych oraz normalnych sklepach w działach z modą męską można spotkać ubrania, które zazwyczaj nosi tylko młodzież. Tego typu ubrania staja się z każdym rokiem popularne.

Największym dowodem jest stała obecność w sklepach bluz z kapturem oraz spodni jeansowych lub sztruksowych z opuszczonym krokiem. Niewątpliwie najczęściej to właśnie bluzy są takim połączeniem mody młodzieżowej z męską. Jeszcze kilkanaście lat temu bluzy z kapturem były mało popularne, a obecnie bardzo wielu z nas je nosi, gdyż są bardzo stylowe, wygodne, a kaptur może być znakomitą ochrona przed deszczem.

Ponadto obecnie znów popularnym stało się noszenie koszul. Jednak zamiast typowo eleganckich koszul mamy coś w rodzaju połączenia nowoczesnego stylu z tradycyjnym. Takie koszule w kratkę są bardzo stylowe i coraz częściej noszone nie tylko przez młode osoby, lecz także przez dojrzałych mężczyzn. W końcu większość mody młodzieżowej nie jest tworzona przez młode osoby, lecz przez starszych.