W przeszłości, kiedy mówiło się o tym, że coś jest zrobione z plastyku, na ogół wydawało się, że taka rzecz jest tandetna i kiczowata. Jednak dzisiaj technologia zmienia się błyskawicznie i często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że jakaś rzecz jest plastikowa. Nic więc dziwnego, że w sklepach coraz częściej można znaleźć różne plastikowe artykuły i ozdoby.

Na wybiegach co jakiś czas powraca pomysł na różnego rodzaju plastikowe dodatki. Mogą być to bransoletki, kolczyki, wisiorki. Są one potem chętnie kupowane przez młode osoby, ponieważ są stosunkowo tanie. Coraz częściej plastik jest łączony z innymi, nieco bardziej szlachetnymi materiałami - np. srebrem albo kamieniami. Bardzo często są to produkty wysokiej jakości - trwałe i solidne. Era, kiedy plastyk był synonimem kiczu odeszła w zapomnienie. Dzisiaj na plastikową biżuterię mogą się decydować nawet całkiem poważne osoby. Może być ona jak najbardziej elegancka i ciekawa. Na pewno jest to interesująca opcja na lato - nie jest bardzo ciężka i poważna, dlatego z przyjemnością można nosić taką biżuterię, kiedy dni robią się ciepłe.

Moda wykorzystuje również plastyk w produkcji obuwia. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać nieco niepraktyczne. Jednak nie ma się czego obawiać - jest to tworzywo wysokiej jakości, które znakomicie nadaje się do długich spacerów i intensywnej eksploatacji. Na pewno nie powinno odparzać ani uciskać. Dodatkowo na ogół są to oddychające tworzywa, które jednocześnie nie jest łatwo zniszczyć ani uszkodzić.