Wydawałoby się, że ubrania to wszystko, co może sprawić, że mężczyzna będzie się prezentował zupełnie inaczej niż dotychczas. Z jednej strony jest to prawda. Jeśli pan, który na co dzień chodził ubrany w dres, zmieni swój image na noszącego garnitur biznesmena, mało kto może go w pierwszej chwili poznać. I na odwrót. Jeśli osoba, którą widzi się zawsze pod krawatem, nagle założy powyciągane dresowe spodnie, może nie zostać rozpoznana przez swoich znajomych, kiedy w takim stroju wyjdzie z psem na spacer. Dlatego ubranie to jedno. Drugie to odpowiednia postawa.

Odpowiednia, pewna siebie postawa, to klucz do sukcesu. Choćby ubranym się było w złotą marynarkę, a nie miało za grosz pewności siebie, wyrażonej właśnie za pomocą postawy – swobodnej, niczym nie skrępowanej, za pomocą podniesionej głowy, wyprostowanych pleców i pewnego spojrzenia, wówczas na nic by się zdały ciche przekonywania, że „ze mną warto robić interesy”. Dobre i pewne siebie nastawienie jest kluczem do sukcesu.

Do odpowiedniej postawy trzeba dołożyć jeszcze kilka elementów ubioru. Specjalne miejsce w ubraniu mężczyzny zajmował, zajmuje i zajmować będzie zawsze krawat. Jest to taki element ubrania każdego pana, który zawsze doda mu pewności siebie i zawsze jest do tego w modzie. Podobnie jak eleganckie buty, które powinien w swojej garderobie posiadać każdy mężczyzna. Przynajmniej jedną parę, choć wiadomo, że przydałoby się ich więcej. Jeśli pracuje się jako biznesmen, wówczas takich par oraz krawatów powinno się mieć naprawdę sporo.