Ślub to dla każdej kobiety wielkie przeżycie. Uroczystość poprzedzona jest wielomiesięcznymi przygotowaniami, wśród których spora część koncentruje się na wyglądzie przyszłej panny młodej. Najbardziej absorbujący jest z pewnością wybór sukni ślubnej, ale by prezentowała się bez zarzutu, istotne jest także to, co znajduje się pod nią. Znaczenie bielizny w natłoku innych spraw bywa często ignorowane, ale każdy model sukni wymaga nieco innego biustonosza czy fig.

Wyeksponowanie piersi 

Suknie ślubne bardzo często pozbawione są ramiączek, w związku z czym biustonosz też nie może ich posiadać. Głębokie dekolty, wycięcia lub koronkowe wykończenia sprawiają, że trzeba zrezygnować z zabudowanych staników. Nie może on wychodzić poza obręb sukni ani spod niej prześwitywać. Mimo wielu wymogów, jakie musi spełnić bielizna ślubna, rezygnacja z biustonosza pod suknią także nie jest dobrym pomysłem, ponieważ biust nie będzie posiadał odpowiedniego podtrzymania, a sutki mogą odznaczać się pod delikatnym materiałem. Aby uzyskać kuszący dekolt, wiele pań sięga po staniki push-up, które nadają piersiom wymarzony kształt i wielkość. Korzystny model to także plunge, przystosowany do głębokich dekoltów lub bardotka, która sprawdzi się w przypadku sukni pozbawionej ramiączek. Największe problemy z wyborem bielizny czekają kobiety, który sięgną po suknię z odkrytymi plecami. Zależnie od jej kroju rozwiązaniem może być krzyżowe zapięcie lub szelka zakładana na szyję. W niektórych przypadkach jednak najlepszą możliwością może okazać się wszycie biustonosza do środka sukienki. Ważne, by zrobiła to doświadczona krawcowa.

Smukła sylwetka w wąskiej sukni

Wielbicielki minimalistycznych, eleganckich strojów chętnie sięgają po proste suknie ślubne pozbawione ozdób, koronek i tiuli. Jeśli są one także dopasowane do sylwetki, wybór bielizny jest szczególnie ważny, bo źle dobrana będzie odznaczać się pod cienkim i gładkim materiałem. Widoczne fałdki powstałe z powodu zbyt ciasnych fig lub odznaczające się szwy spowodują uczucie dyskomfortu. Gładka, najlepiej bezszwowa bielizna w idealnie dobranym rozmiarze to najlepsze wyjście. Można także sięgnąć po modelujące halki lub majtki z wyższym stanem, które sprawią, że sukienka będzie lepiej układać się w problematycznych partiach ciała