Jak wiadomo piersi kobiety, zarówno podczas ciąży, jak i po porodzie stają się dużo większe. Co więcej, właśnie w tym czasie wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Ciągle powiększające się piersi stanowią dodatkowy balast dla naszego kręgosłupa. Dlatego dobranie odpowiedniego stanika ma bardzo ważny wpływ, nie tylko na komfort, ale również na zdrowie przyszłej mamy. Zapobiega to również powstawaniu rozstępów oraz obwisaniu piersi.

Kiedy kupić biustonosz do karmienia?

Pierwszy biustonosz do karmienia powinien pojawić się w szafie przyszłej mamy już pod koniec ciąży. Najlepiej, aby posiadał taki sam obwód jak przed ciążą. Jeżeli jednak ciało powiększyło się nieco bardziej niż to było do przewidzenia należy wybrać rozmiar o jeden większy niż ten, który miał stanik sprzed ciąży. Warto pamiętać, że przed zakupem, mimo wszystko, trzeba stanik przymierzyć – nie sugeruj się napisem na opakowaniu. Jeśli chodzi o miseczkę, trzeba wybrać o jeden lub dwa rozmiary większą niż przed porodem. Jaki materiał będzie najlepszy? Okazuje się, że bawełna jest niezastąpiona i świetnie nadaje się na stanik podczas karmienia – warto pozbyć się fiszbin i zainwestować w miękki biustonosz. Odpowiednio dobrany stanik odciąża również nadwyrężony już kręgosłup. Dlatego też warto poświecić trochę czasu na wybranie, „tego jedynego”, idealnego, dostosowanego do potrzeb przyszłej mamy biustonosza.

Kłopoty z rozmiarem

Zanim przyszła mama wybierze się do sklepu po biustonosz do karmienia,  pierwszą  czynnością  jaką  powinna uczynić jest zmierzenie sobie obwodu pod biustem.  Należy  zrobić  to  na  wydechu.  Od  uzyskanej  liczby centymetrów odejmujemy 5 i zaokrąglamy w dół, np. jeżeli obwód wynosi 102, odejmujemy 5 cm, co daje 97 cm i zaokrąglamy do 95. Przy prawidło dobranym obwodzie biustonosz po zsunięciu ramiączek nie powinien opadać. Miseczkę warto dobrać już w sklepie stacjonarnym. Gdy mierzy się biustonosz, to  po  jego  założeniu  należy  się schylić i dłonią ułożyć pierś w miseczce. Robi się to po to, aby sprawdzić czy pierś wysuwa się spod fiszbiny lub gumki. Ramiączka należy ustawić tak, aby nie wrzynały się w ciało. Jeżeli stanik wbija się w ciało pod pachą – miseczka jest za mała. Kupując biustonosz do karmienia warto zwrócić się o poradę do  wykwalifikowanych braffiterek.