Wiele z nas przechadzając się po galerii wstępuje do sklepu. Po to, by zobaczyć co aktualnie jest modzie, w danym sklepie, jakie kolory są modne. Niestety często dokonujemy wtedy nieprzemyślanych zakupów, które nie tylko odchudzą nasz portfel, ale także przepełnią szafę niepotrzebnymi ubraniami. Podpowiadamy jak w kilku prostych krokach temu zapobiec.

Określ swój styl

Kupujmy ubrania w swoim stylu. Jeśli go nie masz – poczytaj, zapoznaj się jakie są style ubierania się i znajdź wśród nich swój własny. Dzięki temu dwa razy przemyślisz zakup ubrania, które zupełnie nie pasuje do Ciebie, Twojego charakteru, a tylko jest modne. Dzięki temu też zaoszczędzimy w sklepach mnóstwo cennego czasu, który można spędzić np. na odpoczynek.

Czy pasuje do reszty garderoby?

Kupując ubrania zastanówmy się do czego dana rzecz będzie pasować. Oczywiście do ubrań, które już mamy, a niektóre dopiero kupimy. Jeśli większość czasu spędzamy w biurze stawiajmy raczej na ubrania bardziej elegancje, które przydadzą nam się na wyjście do pracy, jak i kolację z ukochanym, czy uroczystość rodzinną. Oczywiście można kupić ubrania w luźniejszym stylu, lecz przeważająca liczba ubrań to będą te wyjściowe.

Lubię to!

Kupujmy ubrania, które do nas pasują i które pokochamy od pierwszej chwili. Jeśli przymierzone ubranie do nas pasuje, do naszego charakteru i figury i czujemy się w tym dobrze to ubranie dla nas. Nie będziemy chciały go z siebie ściągać! Gdy przy przymiarce mamy wątpliwości – odpuśćmy, przemyślmy to. Gdy czujemy, że coś jest nie tak, to nie jest odpowiednie ubranie i niestety na przekór deklaracji nie zaniesiemy go do krawcowej, by poprawiło to i owo.

Dobrze w tym wyglądam

Ubranie ma być dopasowane do naszej sylwetki. W innym razie nawet w najdroższych ubraniach nie będziemy wyglądać korzystnie. Odzież nie powinna krępować ruchów, nie utrudniać codziennych obowiązków. Powinna być wygodna, a my powinnyśmy czuć się w niej dobrze.

Potrzebuję tego

Nie kupujmy ubrań, które są nam nie potrzebne. A może mamy coś podobnego i nie potrzebujemy nowej rzeczy, tylko w innym kolorze? Warto przed zakupami przeglądnąć szafę lub powymieniać się ubraniami z siostrami, czy koleżankami podczas „babskiego wieczoru.”