Żyjemy obecnie w takich czasach, że do naszego ubioru konieczne są liczne dodatki i akcesoria, które są aktualnie modne. Wobec tego coraz częściej można spotkać mężczyzn i chłopców, którzy oprócz stylowych ubrań noszą ze sobą liczne mniejsze rzeczy.

Podstawowym elementem uzupełnienia ubioru dojrzałego mężczyzny jest zegarek. W przypadku noszenia zegarka nie ma mowy tutaj o elektronicznych urządzeniach, lecz o stylowych zegarkach z tradycyjną tarczą i nakręcanych poprzez mechanizm. Takie zegarki ponadto umieszczane są na skórzanym pasku, a nie gumowym lub plastikowym. Niektórzy ponadto sięgają do tradycji i zaczynają stosować zegarki kieszonkowe na łańcuszku.

W okresie letnim podstawowym elementem ubioru są także okulary przeciwsłoneczne. Jedni stawiają na normalne okulary przeciwsłoneczne, a inni gotowi są wydawać setki złotych na firmowe okulary, często z limitowanych kolekcji. Co ważniejsze są też takie osoby, które noszą takie okulary nie po to, by chroniły one przed słońcem, lecz po to, by stanowiły po prostu element ozdobny ich stylu ubierania się.

Jeśli już posiadamy spodnie lub spodenki to bardzo pożądaną ich ozdobą, która pełni również funkcję praktyczną jest pasek do spodni. W zależności od wieku oraz rodzaju ubrania można stosować paski materiałowe oraz skórzane, choć te drugie są bardziej eleganckie i trwałe.

Często także elementami ubioru mogą być inne nakrycia głowy, jak choćby bandamka, arafatka, czy stylowe szaliki. Wielu panów korzysta także z opasek na rękę, często są to opaski z organizacji charytatywnych, a także z pierścieni, sygnetów.