Polki zaczynają dorównywać swoim zachodnim sąsiadkom w kwestii korzystania ze zdobyczy kosmetologii i medycyny estetycznej. Około 82% kobiet w Polsce jest zainteresowanych nowymi metodami i sposobami na poprawienie swojego wyglądu. Niestety popularność tej dziedziny jest związana z licznymi mitami, które nie mają zbyt dużego związku z rzeczywistością.

Pierwszym do omówienia mitem jest informacja, że najlepszą metodą powiększania biustu są wkładki silikonowe. Okazuje się jednak, że jest to metoda przestarzała bo medycyna estetyczna oferuje bardziej bezpieczną i mniej inwazyjną metodę jaką jest lipotransfer. Polega na odessaniu komórek tłuszczowych z jednego miejsca aby wstrzyknąć je w okolice biustu. Zabieg jest trwały i nie oddziałuje negatywnie na zdrowie pacjentki.

 

Kolejnym mitem do obalenia jest fakt, iż botox jest używany wyłącznie w celu wygładzenia cery ze zmarszczkami. Toksyna botulinowa ma dużo więcej zastosowań niż tylko te związane z urodą. Przykładem może być leczenie nadpotliwości wstrzykując w problematyczne miejsca (np. pachy, czoło, dłoń) tą substancję.

 

Fałszywą informacją jest również to, że aby nawilżyć skórę twarzy i ciała wystarczą nam do tego tylko kremy i balsamy. Oczywiście należy smarować ciało takimi specyfikami jednak gdy potrzebujemy kuracji odżywiającej skórę powinniśmy je najpierw oczyścić, poddać detoksowi za pomocą na przykład peelingów chemicznych oraz na końcu zastosować specjalistyczną kurację nawilżającą.

 

Mit mówiący o tym, że usta powiększone za pomocą kwasu hialuronowego zawsze wyglądają niezbyt estetycznie i naturalnie także jest do obalenia ponieważ wystarczy zgłosić się do dobrego i sprawdzonego specjalisty aby nie stać się posiadaczką karykaturalnych ust. Najlepiej na powiększenie działa kwas hialuronowy bo wypełnia on wargi bardziej precyzyjnie.

 

Mitem numer pięć jest fakt, że zabieg liftingu twarzy prowadzić może do uzyskania „kociego” wyrazu twarzy. Obecnie poprawianie twarzy jest bardziej innowacyjne niż kiedyś, najlepszym tego przykładem jest lifting niechirurgiczny czyli wprowadzenie nici pod skórę, które poprawią jej jędrność i napięcie.

 

Kolejnym mitem jest przekonanie, że tylko i wyłącznie przeszczep włosów jest pomocny przy łysieniu a inne zabiegi nie działają odpowiednio na zwiększenie ich ilości. Jednak istnieją zabiegi, które w sposób nieinwazyjny stymulują cebulki włosów powodując ich znaczny rozrost i wzmocnienie. Zabieg jest bezbolesny i krótki.