Super piątka zabiegów medycyny estetycznej. Zostały wzięte pod lupę pięć najbardziej nowatorskich sposobów na poprawę wyglądu. Przede wszystkim dają one spektakularne rezultaty i co ważne są całkowicie bezpieczne, pod warunkiem, że traficie w dobre ręce. Poniżej znajdziesz opis jednego z zabiegów z super piątki. Przeczytaj go koniecznie!


Zacznijmy od tego, że botoks czyli toksyna botulinowa od wielu lat używana jest do wygładzania zmarszczek. Co prawda do niedawna zabieg uchodził za dość kontrowersyjny, ponieważ zarówno pacjenci jak i lekarze przesadzali z ilością podawanego preparatu. W dodatku nadużywanie powodowało niemal unieruchomienie twarzy, groteskowo uniesione brwi, a nawet opadanie powiek. Jednak najnowsza technika polega na podawaniu minimalnych dawek preparatu w czoło i okolice oczu w sposób nieco przypominający mezoterapię. Generalnie potrzeba około 30 mikronakłuć by głębsze zmarszczki uległy spłyceniu, a drobne linie wygładzeniu. Zwykle tak stosowana toksyna botulinowa tylko osłabia mimikę, bez radykalnej zmiany rysów twarzy i ryzyka efektu maski.

Przede wszystkim jednak zabieg z użyciem botuliny polecany jest pacjentom, którzy mają bogatą mimikę, a co za tym idzie dużą ilość linii i zmarszczek, które nadają twarzy zły, smutny albo zmęczony wygląd. Ponadto toksyna botulinowa ma wybitne działanie prewencyjne i pozwala uniknąć w przyszłości zmarszczek utrwalonych i głębokich, których wygładzenie wymaga stosowania wypełniaczy.

Musisz także wiedzieć, że bezpośrednio po zabiegu na skórze w miejscach nakłuć pojawiają się niewielkie bąbelki (jak po ukąszeniu komara), które znikają po 20 minutach. Zwykle toksyna botulinowa zaczyna działać po około 3 dniach od zabiegu, a efekt mezobotoxu utrzymuje się od 3 do 4 miesięcy.

Reasumując mezobotox nazywany również zabiegiem botox-lift’u to terapeutyczna procedura, połączenie dwóch znanych zabiegów – mezoterapii igłowej oraz toksyny botulinowej (Botox, Azzalure). Jest to jedna z najnowszych metod odmładzania twarzy, stosowana przez lekarzy specjalistów. Sam zabieg polega na wykonaniu bardzo płytkich mikroiniekcji przy użyciu bardzo małych dawek toksyny botulinowej w połączeniu z kwasem hialuronowym lub koktajlem zawierającym odpowiednio dobrane dawki witamin, mikroelementów, aminokwasów. Musisz także wiedzieć, że mezobotox to zabieg powodujący zarówno rewitalizację (odbudowę) skóry, jak i delikatne usunięcie jej defektów. W dodatku zmniejsza drobne zmarszczki bez paraliżu mięśni i poprawia ogólny wygląd skóry. Mezobotox to idealne rozwiązanie dla pacjentów chcących mieć młodszą, bardziej gładką skórę jednak bez wyraźnych i rzucających się w oczy oznak poddania się zabiegom usuwania zmarszczek.