Zostały wzięte pod lupę pięć najbardziej nowatorskich sposobów na poprawę wyglądu. Przede wszystkim dają one spektakularne rezultaty i co ważne są całkowicie bezpieczne, pod warunkiem, że traficie w dobre ręce. Poniżej znajdziesz opis jednego z zabiegów z super piątki. Przeczytaj go koniecznie!

Zacznijmy od tego, że zabieg ten nazywany jest Restylane Vital Lido i jest to preparat na bazie kwasu hialuronowego. Generalnie rzecz ujmując podawany w formie drobnych iniekcji, jest preparatem całkowicie bezpiecznym oraz tymczasowym (z czasem ulega wchłonięciu). Przede wszystkim jednak zabieg polega na ostrzykiwaniu wybranego obszaru skóry niewielkimi dawkami, które natychmiastowo poprawiają jej nawilżenie i jędrność.

Musisz wiedzieć o tym, że Restylane Vital Lido zawiera kwas hialuronowy w specjalnej stabilizowanej formie, dzięki której preparat zdecydowanie dłużej pozostaje w tkankach, a efekt nawilżonej skóry utrzymuje się nawet do dziewięciu miesięcy. Jakby tego było mało to zabieg wpływa również na produkcję kolagenu oraz przywraca przesuszonej skórze elastyczność, co daje efekt odmłodzenia rysów twarzy. Bardzo istotne jest także to, że preparat zawiera w swoim składzie lidokainę, co sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Warto wspomnieć także o tym, że Restylane Vital Lido można stosować na całą twarz, szyję, dekolt oraz dłonie.

Poza tym nowością jest podawanie preparatu za pomocą kaniuli, czyli rodzaju tępo zakończonej igły o odpowiedniej średnicy i długości. Przede wszystkim podawanie kwasu hialuronowego za pomocą miękkich kaniul nie niesie ze sobą ryzyka siniaków, a odpowiednio wykonany zabieg nie wymaga znieczulania. Warto wspomnieć także o tym, że zabieg głębokiego nawilżania jest polecany jako uzupełnienie pielęgnacji domowej w zależności od potrzeb lub jako okresowa kuracja, np.: po zimie - kiedy skóra jest przesuszona. Mało tego, dodatkowym dobroczynnym działaniem "płytkiego nakłuwania" przy mezoterapii igłowej jest pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu, co sprawia że jest to zabieg o charakterze prewencyjnym, który poprawia kondycję skóry.

Powinieneś być jednak świadomy także tego, że mezoterapia igłowa może skutkować drobnymi bąbelkami, które ulegają wchłonięciu w ciągu kilku dni oraz małymi siniakami i lekkim zaczerwienieniem skóry po zabiegu. Na szczęście jednak zastosowanie kaniuli praktycznie eliminuje ryzyko takich powikłań. Poza tym podobnie jak przy innych zabiegach medycyny estetycznej przeciwskazaniem do zabiegu jest trądzik różowaty lub aktywna postać wirusa opryszczki.