Zostały wzięte pod lupę pięć najbardziej nowatorskich sposobów na poprawę wyglądu. Przede wszystkim dają one spektakularne rezultaty i co ważne są całkowicie bezpieczne, pod warunkiem, że traficie w dobre ręce. Poniżej znajdziesz opis jednego z zabiegów z super piątki. Przeczytaj go koniecznie!


Zacznijmy od tego, że zabieg ten nazywany jest Radiesse i jest nowatorskim preparatem służącym do wypełniania zmarszczek, bruzd i modelowania konturów twarzy. Przede wszystkim jego główny składnik hydroksyapatyt wapnia (składnik budulcowy kości) został opatentowany i jest całkowicie bezpieczny. Ponadto przed zrobieniem zabiegu nie są wymagane próby alergiczne.

Generalnie rzecz ujmując zabieg stymuluje syntezę kolagenu, dzięki czemu efekt jest długotrwały. Koniecznie musisz wiedzieć o tym, że preparat podaje się głęboko śródskórnie, w miejsca gdzie skóra traci napięcie i zaczyna się "zapadać", tworząc głębokie zmarszczki i bruzdy. Poza tym Radiesse daje także spektakularne efekty przy odmładzaniu skóry dłoni, czy modelowaniu kształtu nosa. Jednak pierwszym widocznym efektem jest natychmiastowe wypełnienie głębokich zmarszczek i dodanie objętości skórze. Natomiast drugi etap, zachodzi głęboko w skórze, gdzie Radiesse pobudza fibroblasty do budowania nowego kolagenu. Przede wszystkim jednak efekt zabiegu utrzymuje się nawet do 18 miesięcy, po tym czasie preparat ulega całkowitemu wchłonięciu, zostawiając sprężystą siatkę włókien kolagenowych.

Jest to zabieg dla osób, u których skóra straciła gęstość i sprężystość, co często nie zależy od wieku, ale może być związane z przebytą chorobą lub gwałtowną utratą wagi. Ponadto wskazaniem do zabiegu są głębokie bruzdy nosowo-wargowe, opadające kąciki ust, czy obwisające policzki. Poza tym doskonałe efekty daje przy wygładzaniu skóry dłoni i przywracaniu im młodego wyglądu. Musisz wiedzieć, że Radiesse jest także typowym zabiegiem o działaniu prewencyjnym. Okazuje się, że podawanie nawet niewielkich dawek preparatu w newralgiczne miejsca, pomaga w zachowaniu jędrności skóry. Na pewno jest to dobra inwestycja w młody, promienny wygląd.

Oczywiście bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienia, obrzęk, bolesność w miejscu wkłucia. Natomiast jeżeli w trakcie ostrzykiwania lekarz trafi w naczynie krwionośne mogą pojawić się siniaki. Jednak niedogodności te powinny ustąpić całkowicie w ciągu kilku dni. U osób stosujących antykoagulanty (leki przeciwzakrzepowe) mogą pojawić się krwiaki dlatego lekarze zalecają ograniczenie stosowania takich leków przed wszystkimi zabiegami. Musisz także wiedzieć, że Radiesse znakomicie sprawdza się w tzw. terapiach łączonych i może być stosowany razem z botoksem, jednak kolejne zabiegi mogą być wykonywane po upłmywie 7 dni. Dodatkowo oże być łączony już po 2 tygodniach z mezoterapią, kwasem hialuronowym czy koktajlami odmładzającymi. Poza tym jest także preparatem termostabilnym, nie zaszkodzi mu więc wysoka temperatura, korzystanie z sauny czy solarium. Oprócz tego na jego działanie nie wpływają także zabiegi laserowe.