​Wybór dobrego stomatologa nie jest zadaniem łatwym. W końcu swoje usługi oferuje nam naprawdę wielu specjalistów, jak więc wybrać tego, który spełni wszystkie nasze oczekiwania? Dzisiaj podpowiemy Wam, jak wybrać odpowiedniego stomatologa, który będzie słusznym wyborem na lata!

1. Opinie naszych znajomych i bliskich

Jeżeli nie wiemy kogo wybrać, zawsze warto zapytać naszych bliskich o radę. Których konkretnie? Najlepiej tych, których uśmiech najbardziej nam się podoba! W taki sposób na pewno uda nam się zebrać przynajmniej kilka naprawdę wartościowych rekomendacji. Do tego poznamy realne ceny oraz będziemy mogli wypytać wszystko, co chcemy. Metoda prosta i skrajnie skuteczna!

2. Opinie w internecie

Warto sprawdzić, co o poleconych wcześniej stomatologach piszą inni w internecie. Jeżeli nie otrzymamy od bliskich odpowiednich dla nas rekomendacji, po prostu sami szukajmy stomatologów w naszym mieście. Opinie znajdziemy na portalu Facebook, w wizytówce Google Moja Firma czy na portalu ZnanyLekarz.pl – pamiętajmy jednak, że w każdym z tych miejsc możemy trafić na opinie, które są… kupione lub wystawione samodzielnie, dlatego tak bardzo faworyzujemy opinie od naszych bliskich.

3. Zdjęcia gabinetu oraz strona internetowa

Strona internetowa to wizytówka każdej firmy, nie inaczej jest również w przypadku prywatnej praktyki stomatologicznej. Sprawdźmy ją – jej profesjonalny wygląd będzie plusem, lecz pamiętajmy, że to nie strona internetowa będzie odpowiedzialna za nasze uzębienie. Pokaże jednak profesjonalne podejście do prowadzonej działalności – to ważne.

Ciężko na zdjęciach ocenić umiejętności danego dentysty, możemy jednak porównać sprzętem, którym dysponuje. Nawet jeżeli ktoś nie jest specjalistą, może udać mu się porównać gabinety i znajdujący się w nim sprzęt. Może wyglądać on nowoczesnej, bardziej imponująco, może być znacznie bardziej rozbudowany – pamiętajmy, że za jakość usług nie odpowiada tylko stomatolog, ale również sprzęt, którym dysponuje. Opinii o samym sprzęcie (a raczej jego jakości) szukajmy również w znalezionym w internecie opiniach, które dotyczą danego gabinetu – często można trafić chociażby na informację, czy jest on nowoczesny, czy wręcz przeciwnie.

4. Rankingi

Istnieją, chociaż nie są one organizowane przez profesjonalne portale. Przykładowo, Opolski oddział Naszego Miasta prezentuje TOP7 najlepszych gabinetów dentystycznych na Opolszczyźnie. Nie gwarantujemy, że ranking jest miarodajny, lecz można zainspirować się jego wynikami i sprawdzić, kto został tam wyróżniony. Poszukajmy o nich dodatkowej opinii, sprawdźmy strony internetowe – w końcu gabinety te naprawdę mogą świadczyć usługi na bardzo wysokim poziomie!

5. Radzenie sobie ze stresem pacjenta oraz podejście do dzieci

Nawet jeżeli wizyta u dentysty nie jest dla nas problem, poszukajmy informacji o tym, jak dany dentysta podchodzi do problemu stresu u pacjentów. Radzą sobie oni różnorako, emitując filmy czy zakładając na uszy pacjentów słuchawki. Wszystko po to, by zaoferować im jak najbardziej komfortowe wizyty, zwłaszcza tym, którzy dentystów tak bardzo się boją. Im bardziej profesjonalne podejście do pacjenta, tym lepiej dla nas. Jeżeli natomiast szukamy dentysty dla naszego dziecka, koniecznie szukajmy informacji i opinii o tym, jakie opcje oferuje dany stomatolog i jak radzi siebie z dziećmi oraz ich niechęcią wobec jego pracy.

6. Cena usług

Nie możemy nie poruszyć kwestii ceny. W końcu jest ona naprawdę istotna. Jeżeli nie gra ona dużej roli, możemy założyć, że im będzie ona większa, tym jakość oferowanych usług równie będzie rosnąć. Nie jest to jednak reguła, która sprawdza się zawsze – pamiętajmy o tym! Jednocześnie, uważajmy na specjalistów, zwłaszcza w dużych miastach, którzy mają bardzo niskie ceny – może być to efekt niskich ponoszonych kosztów, przez co mogą oni korzystać z materiału niskiej jakości czy posiadać wiekowy gabinet z podobnej jakości sprzętem.

Materiał powstał we współpracy z DrBaron.pl