Polki stały się świadomymi kobietami, które nie odbiegają od swoich zachodnich sąsiadek pod względem korzystania ze zdobyczy medycyny estetycznej i kosmetologii. Ponad 80% kobiet interesuje się nowinkami związanymi z możliwością poprawienia swojego wyglądu zewnętrznego. Popularność tych dziedzin wiąże się także z powstaniem wielu mitów.

Najlepsza metoda na powiększanie biustu?

 

Wkładki silikonowe są już przeżytkiem i raczej nikt nie chce podejmować się wykonywania tego typu zabiegu bo nie jest on wcale bezpieczny. Obecnie proponuje się nowocześniejszą metodę czyli lipotransfer. Polega on na odessaniu komórek tłuszczowych z miejsc tak zwanych problematycznych czyli ud, pośladków i bioder aby przetransferować go na poziom biustu.

 

Zmarszczki na botox

 

Toksyna botulinowa okazuje się posiadać inne zastosowanie a nie tylko wygładzanie zmarszczek. Ta substancji pomaga w walce z nadmierną potliwością, wystarczy wstrzyknąć ją w miejsca gdzie pot pojawia się w zbyt dużej ilości- na przykład: pachy, czoło czy dłonie co wyeliminuje ten problem na długo a czasami nawet na stałe.

 

Zabiegi nawilżające dla ciała

 

Każda kobieta odżywia swoją skórę za pomocą kremów jednakże nie są one wystarczające zwłaszcza dla skóry problemowej. Przesuszona skóra musi być poddana odpowiedniemu oczyszczeniu a następnie detoksowi (polecane są peelingi chemiczne lub masaże drenujące) aby w końcu poddać ją intensywnej kuracji nawilżającej.

 

Powiększanie ust za pomocą kwasu hialuronowego

 

Czasopisma i cały świat show-biznesu kreuje specyficzny obraz zabiegów estetycznych zwłaszcza jeśli chodzi o kuracje powiększające. Usta po korekcji nie muszą wyglądać karykaturalnie, cały efekt zależy od umiejętności specjalisty, wymogów pacjentki i zastosowanej substancji. Dobry lekarz powinien bez problemu dobrać i wstrzyknąć odpowiednią dawkę kwasu hialuronowego.

 

Lifting twarzy

 

Poprzez ten zabieg poprawiania twarzy dzieje się czasami to, że skóra wygląda sztucznie, jest nienaturalnie naciągnięta i ma wyraz „koci”. Obecnie stosuje się lifting niechirurgiczny czyli wpuszczenie nici pod skórę. Zabieg poprawia jędrność i napięcie twarzy, jest mało inwazyjny, nie powoduje powstawania blizn.

 

Łysienie a przeszczep

 

Polecanym zabiegiem stymulacji wzrostu włosów jest biomimetyczna mezoterapia skóry głowy. Jest to propozycja prosta w wykonaniu, bezbolesna i krótko trwający. Odbudowuje cebulki włosów, rewitalizuje je i pomaga walczyć z łysieniem bez przymusu przeszczepiania włosów.