Zabieg poprawiania ust jest coraz bardziej popularny więc warto zapoznać się z ofertą medycyny estetycznej aby mieć świadomość co możemy zrobić i czego powinnyśmy oczekiwać po ingerencji specjalisty z tej dziedziny.

Rozwiązania z jakimi możemy się spotkać to poprawa kształtu warg czy też podciągniecie opadających kącików ust.

 

Defekty, które przeszkadzają pacjentkom

 

Kobiety decydujące się na poprawę swojego wyglądu są często niezadowolone z tego, że ich usta są  zbyt małe, mają niewyraźny kontur, nie są symetryczne, mają opadające kąciki ust etc.

Każdy ze specjalistów może dokonać bardzo wiele jednak nie zawsze efekt pożądany przez pacjentkę będzie możliwy do osiągnięcia bo tego typu poprawki biorą też pod uwagę stan wyjściowy. Czasami też trzeba przyjść na więcej niż jedną wizytę aby uzyskać efekt, który jest dla nas satysfakcjonujący. Wszystko jest zależne od oczekiwań pani poddawanej zabiegowi, umiejętnościom i możliwościom lekarza oraz zbudowaniu koncepcji do jakiego etapu chcą oboje dojść.

 

Rodzaj preparatów powiększających usta

 

Jeśli chodzi o to jakie preparaty są dostępne do korekcji ust możemy wyróżnić na wchłanialne i trwałe. W większości przypadków używa się substancji nietrwałych czyli opartych głównie na kwasie hialuronowym (HA). Każdy kwas używany do powiększania warg musi mieć spełnić określone normy związane z sieciowaniem, stężeniem i gęstością substancji co ma duży wpływ na efekt końcowy. Taki zabieg utrzymuje się od kilku do kilkunastu miesięcy i zależy głównie od cech fizjologicznych pacjentki oraz oczywiście umiejętności specjalisty.

 

Permanentne powiększanie ust jest także możliwe, używa się do tego poliakrylamid (Aquamid) i tak naprawdę efekt utrzymuje się na 7-8 lat a nie na całe życie pacjentki. Niestety problematyczne jest to, że istnieje grono kobiet, które jest uczulone na tego typu preparat.

 

Kiedyś do stałego powiększenia warg używało się implantów typu silikon lub Goretex ale są to metody zbyt przestarzałe i niebezpieczne żeby kontynuować ich stosowanie.