Współczesna medycyna estetyczna jest na wysokim poziomie. Skuteczność i szybkość zabiegów jest na bardzo korzystna dla pacjentek no oraz oczywiście pacjentów. Już w pół godziny można odmłodzić się o kilka ładnych lat, wygładzić zmarszczki i nadać świeżości twarzy.

Laureatki konkursu Metamorfozy wraz z Beauty Derm- Europejskim Instytutem Dermatologii Estetycznej Laserowej i Kosmetyki zostały poddane zabiegom kosmetologii estetycznej. Do wyjściowego etapu doszły dwie panie, które w gabinecie dr Beaty Kociemby musiały przejść wywiad medyczno-zdrowotny. Laureatkami były: Bogusława Brzyska-Milewska i Iwona Sariusz-Wolska. Pani doktor oceniła kondycję skóry pań i określiła jakie zabiegi będą potrzebne w metamorfozie każdej z laureatek.

 

Ocena skóry a substancje likwidujące zmarszczki

 

Obie panie miały wyraźne bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki na czole i zaburzony owal twarzy. Górna część twarzy czyli czoło zostało potraktowane preparatem AZZALURE, który działa blokując mięśnie twarzy w rezultacie dając efekt skorygowania bruzd między brwiami i na czole i pod oczami. Z kolei jeśli chodzi o spłycenie zmarszczek nosowo-wargowych i podniesienia kącików ust został użyty kwas hialuronowy (STYLE AGE). W celu poprawienia owalu twarzy, przywrócenia jędrności skóry i wygładzenia bruzd użyto preparatu Sculptra (jest to kwas polimlekowy, który działa stymulująco na produkcje własnego kolagenu). W większości przypadków preparaty działają od czasu, jedynie w przypadku Sculptry należy poczekać około miesiąca na wymierne efekty.

 

Bezbolesna likwidacja zmarszczek

 

Zabieg polega na znieczuleniu poszczególnych obszarów twarzy za pomocą kremu Emla i przykrycie go przezroczystą folią na 40-50 minut. Następnie gdy preparat zacznie działać można zacząć wstrzykiwanie substancji odmładzających i wypełniających skórę twarzy. Używa się do tego bardzo strzykawki z bardzo cienką igłą.

Gdy ten etap się zakończy pacjentki zostają na chwilę relaksu na wygodnym fotelu w gabinecie dr Beaty Kociemby. Następnie aplikuje się im krem intensywnie nawilżający, poddaje delikatnemu masażowi i po nałożeniu warstwy pudru można wrócić do codziennych czynności.

Takie zabiegi nie wyłączają pań z codziennych obowiązków czy pracy, mogą więc być chwilą relaksu a także możliwością poprawienia sobie humoru lepszym wyglądem.