Szafa pełna ubrań wcale nie oznacza, że poranne poszukiwanie odpowiedniego stroju będzie przebiegało bez problemów. Wiele niepasujących do siebie ciuchów, za małe bądź za luźne fasony oznaczają, że potrzebne są zmiany. Kompletowanie szafy to wieloetapowy proces, trudno bowiem pozbyć się od razu wszystkich ubrań i gruntownie odmienić garderobę. Początkiem powinien być jednak zawsze segregacja posiadanych rzeczy i opracowanie planu zmian.

Porządki w szafie

Zanim ulegniemy szałowi zakupów i zaczniemy kompletować swoją garderobę na nowo, warto sprawdzić, które ze starych ubrań są warte zatrzymania. Na pewno  nie  należy  z  sentymentu  odkładać  na  półkę  rzeczy  w  złym rozmiarze lub zniszczonych. Testem będzie również to, jak często nosimy dany strój – jeśli ubranie od roku leży nieużywane, mało prawdopodobne jest,  że  jeszcze  kiedyś  z  niego  skorzystamy.  Nie  dotyczy  to  oczywiście  kreacji na specjalne okazje. Kiedy już zbędne rzeczy zostaną usunięte, należy bezwzględnie dbać o porządek w szafie. Po pierwsze ułatwi to korzystanie z ubrań i kompletowanie zestawów, a po drugie pomoże zaplanować zakupy.

Kompletowanie bazy

W żadnej szafie nie może zabraknąć kilku podstawowych ubrań, które da się połączyć w zestawy proste, a jednocześnie uniwersalne i eleganckie. Czarne spodnie, ołówkowa spódnica, biała koszula czy gładkie bluzki i podkoszulki w stonowanych kolorach są znakomitą bazą dla wielu stylizacji – nie tylko tych przeznaczonych do pracy, ale także bardziej swobodnych i oryginalnych. Wśród ubrań podstawowych powinny się także znaleźć te rzeczy, które najbardziej pasują do naszej sylwetki, temperamentu lub wykonywanego zawodu. Inne elementy garderoby będą podstawą dla osoby pracującej w banku, a inne dla wykonującego wolny zawód poza biurem.Najlepiej spisać na kartce potrzebne rzeczy i z tą listą wybrać się na zakupy. Jeśli znaleziony ciuch nie do końca będzie spełniał postawione wcześniej wymagania, lepiej zrezygnować z jego  zakupu. Tego rodzaju ubrania bardzo szybko lądują nieużywane na dnie szafy. Nie zawsze od razu uda się kupić wszystkie potrzebne rzeczy, ale nie warto iść na kompromis, tylko wytrwale szukać modeli, które posłużą nam długo i będą odpowiadały potrzebom, a nie generowały potrzebę dalszych zakupów. Warto więc zdecydować się na zakupy w Galeria Bronowice - galeria handlowa, w której znajduje się wiele sklepów, a co za tym idzie - mamy duży wybór i na pewno znajdziemy coś dla siebie, niezależnie od naszego stylu czy preferowanych barw.