Ubiór do pracy może być całkiem formalny lub mniej formalny, z większą dawką luzu. Wszystko zależy od polityki i wizerunku firmy. W lecie należy pamiętać o kilku ważnych zasadach, a nie będziemy mieć problemu z dostosowaniem stroju do biura.

Dress code

Jak wcześniej zostało wspomniane dress code zależy bardzo od firmy, w której się pracuje i oczywiście od stanowiska. Większość z nas wie, jakie są ogólne zasady, jednak po przyjściu do pracy i obserwacjach te zasady często się zacierają, oczywiście nie wszystkie. Dlatego warto obserwować jak ubierają się inni na podobnych stanowiskach, czy można sobie pozwolić na spódnicę przed kolano, czy nie wypada. Ubranie do pracy nie musi być sztywne by było formalne. Podejście do stroju z zależności od środowiska jest elastyczne.

Oczywistości

Są zasady, których nie powinna się w ogóle łamać. I tak, do biura nie ubieramy: klapek typu japonki i sandałów w dużej mierze odsłaniających stopy, koszulek na ramiączka (chyba że są pod marynarką i nie widać ramiączek), spódnic typu mini, szortów, głębokich dekoltów, przezroczystych ubrań, za krótkich bluzek, odsłaniających brzuch, czy plecy.

W lecie powinno się także unikać ubrań z poliestru, czy poliamidu – będziemy się strasznie w nich pocić, zarówno w drodze do pracy, z pracy, jak i podczas pracy.  Najlepsze będą  materiały przewiewne:  bawełna,  len,  jedwab, wiskoza itp.

Rajstopy

W lecie także są wymaga przez wielu pracodawców. Niektórzy jednak patrzą przychylnym okiem i gdy temperatura na zewnątrz jest duża a spódnica, czy sukienka mają odpowiednią długość nie wymagają ich noszenia. Nogi jednak powinny być bez siniaków, tatuaży, po prostu wyglądać estetycznie. Najlepiej wybrać te najcieńsze, 10 den, w naturalnym kolorze. Obecnie modne są także rajstopy w sprayu.

Długość spódnicy

W biurze długość spódnicy powinna być do kolana. W praktyce jednak mogą być także trochę krótsze, byle nie za krótkie. Ubierając taką spódnicę warto się liczyć z tym, że klient przyjdzie na spotkanie. Musimy ubrać się tak, by nie było nam wstyd przed potencjalnym klientem.

Gołe ramiona

Gołych ramion również powinno się unikać. Lepiej ubrać bluzkę z krótkim rękawem, czy rękawem ¾. Ubierając bluzkę bez rękawka należy mieć w pogotowiu marynarkę, by ewentualnie je zasłonić w przypadku formalnego spotkania.

Buty z odkrytymi palcami

Buty takie nie są mile widziane w biurach. Chyba, że są to czółenka, które odkrywają tylko duży palec – sandały, japonki, gladiatorki są wykluczone. W lecie lepiej sprawdzą się balerinki, eleganckie sandały, które zakrywają znaczną część stopy.